Bilgisayardaki Fan sesi

mbboyun

Hectopat
Arkadaşlar, bilgisayarı toplattırdım. Sonra oyun indirdim. Girdikten sonra fan sesi çok gelmeye başladı. Benim için fan sesinin önemi yok ama sistemin zorlanıp, bozulmasını istemem. MSI AfterBurner'dan açabildiklerimi açtım. İşlemciyi de açacaktım ama CPU1, CPU2, CPU3 böyle gidiyodu, hangisini açacağımı bilemedim açmadım. Açmam gerekenleri söylerseniz sevinirim. Fan sesi normal ise benim için sıkıntı yok.
Sistem:
Ekran Kartı: Galax Gtx 1660 Super
İşlemci: Ryzen 5 1600 (12nm)
Anakart: B450M S2H
Ram: 2x8GB Ram 3000MHz
1585648886894.png

MSI AfterBurner:
1585649113346.png

Oyuna girince hangi fanın hızlandığını biliyor musun? Bir de PSU olarak ne kullanıyorsun?
Hangi fan olduğunu bilmiyorum. PSU kötü marka ama değiştirmek istemiyorum pek.
Fanlar çalışmazsa ısınma sorununuz olur biraz ses yapması normal.
Fan sesi normal yani? O zaman sıkıntı yok değil mi?

Hangi fan olduğunu bilmiyorum. PSU kötü marka ama değiştirmek istemiyorum pek.

Fan sesi normal yani? O zaman sıkıntı yok değil mi?

Önceden bilgisayarınız var mıydı bilmiyorum ama kasanızda da çok fan varsa bu ses size fazla gelmiş olabilir zamanla alışırsınız evet normal.

Önceden bilgisayarınız var mıydı bilmiyorum ama kasanızda da çok fan varsa bu ses size fazla gelmiş olabilir zamanla alışırsınız evet normal.
Önde 2, Yukarı da 2, Arkada da 1 tane gözüküyodu. Teşekkürler içim daha rahat şimdi. Fan sesi benim için çok da önemli değil zaten. Bilgisayar vardı evet sadece ram, ekran kartı, anakart, işlemci değişti.

Bence normal eski bir bilgisayarın varsa onun sesine alışmış olabilirsin ben şuan kullandığım bilgisayarı 2-3 ay önce bilgisayarıma alışmışım o yüzden bana da oldu.Bide şöyle bir bir şeyde var .Bilgisayar yeni olduğu zaman bozulacak korkusu var.:)

@mbboyun Ekran kartınız %35 fan hızının altındayken, bu şekilde ses geliyor mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fan hızı nereden bakılıyor bilmiyorum. Ekran kartına da bakamadım, fanlar alta bakacak şekildeydi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı