Bilgisayardan bir şey indirirken internetin yavaşlaması

Daha fazla  
Eve yeni bir bilgisayar alındı. Bu bilgisayar ethernet ile modeme bağlı. Bu cihazda bir şey indirirken (Chrome, Steam vb. yerlerde) Wi-Fi aşırı yavaşlıyor. Sadece Wi-Fi'da değil, ethernet ile bağlı olan bilgisayarların da interneti etkileniyor. Bu sorunun sebebi nedir?

Modem TP-Link WD-8980 N600

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar tamam illaki yavaşlama olacak ama 50 megabitten 40 kilobite de düşmezsin yani. Hiç böyle bir şey yaşamadım. Yavaşlama dediğim de felç oluyor internet.
Eskiden böyle olmazdı. Modem interneti dağıtırdı. Tek bir cihaza yöneltmezdi.

Sizin 500 Mbps’yi gördükten sonra 24 Mbps’lik çöpümü fişten çıkartasım geldi. Şaka bir yana buna da şükür ne insanlar var 24’lere bile muhtaç olan.
4 Mbps ve 0.40 Upload internetim var hız sınırlamasını 500 KB yapın ve nasıl bir his olduğunu anlayın.
Düzenleme:
Eski sonuçları yazmışım yeni test yaptım internet daha da yavaşlamış. :(

Son düzenleme:
Arkadaşlar 400-500 Mbps nedir? Nasıl bir şey bu? Siz adresi yazmadan sayfayı falan açıyor mu? Filmi PC kendi izleyip özetliyor mu size? Doğum günlerimde kablonet 100 Mbps veriyor deli oluyorum, ne indirsem diye yırtınıp Windows 10 İSO falan indiriyorum öylesine 😅
50 Mbps ile yaklaşık 6 MB/sn indiriyor mu kablo ile bağlı bilgisayar? Eğer bu hıza yakın bir indirme yapıyorsa diğer cihazların sürünmesi normaldir. Ölçtünüz mü hiç?​

Arkadaşlar 400-500 Mbps nedir? Nasıl bir şey bu? Siz adresi yazmadan sayfayı falan açıyor mu? Filmi PC kendi izleyip özetliyor mu size? Doğum günlerimde kablonet 100 Mbps veriyor deli oluyorum, ne indirsem diye yırtınıp Windows 10 İSO falan indiriyorum öylesine 😅
50 Mbps ile yaklaşık 6 MB/sn indiriyor mu kablo ile bağlı bilgisayar? Eğer bu hıza yakın bir indirme yapıyorsa diğer cihazların sürünmesi normaldir. Ölçtünüz mü hiç?​

Hocam o gün herşeyi indirin tüm Linux ve Windows,film,oyun indirin.
Sonuçta ne demişler beleş Mbps şekerden tatlıdır.

Son düzenleme:
arkadaşlar tamam illaki yavaşlama olacak ama 50 megabitten 40 kilobite de düşmezsin yani. Hiç böyle bir şey yaşamadım. Yavaşlama dediğim de felç oluyor internet.
Eskiden böyle olmazdı. Modem interneti dağıtırdı. Tek bir cihaza yöneltmezdi.

Sen indirme yaparken download ile birlikte karşıyoda upload veriyor. Upload aşırı çekilince eğer senin uploadında az ise komple interneti kullanılmaz hala getiriyor. Downloadı bi tık kıs uploadı komple 1 e çek eğer indirdiğin yerde limitleme şansın varsa.

Geri
Yukarı