Bilgisayardan bir şey indirirken internetin yavaşlaması

Daha fazla  
Eve yeni bir bilgisayar alındı. Bu bilgisayar ethernet ile modeme bağlı. Bu cihazda bir şey indirirken (Chrome, Steam vb. yerlerde) Wi-Fi aşırı yavaşlıyor. Sadece Wi-Fi'da değil, ethernet ile bağlı olan bilgisayarların da interneti etkileniyor. Bu sorunun sebebi nedir?

Modem TP-Link WD-8980 N600

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 400-500 Mbps nedir? Nasıl bir şey bu? Siz adresi yazmadan sayfayı falan açıyor mu? Filmi PC kendi izleyip özetliyor mu size? Doğum günlerimde kablonet 100 Mbps veriyor deli oluyorum, ne indirsem diye yırtınıp Windows 10 İSO falan indiriyorum öylesine 😅
50 Mbps ile yaklaşık 6 MB/sn indiriyor mu kablo ile bağlı bilgisayar? Eğer bu hıza yakın bir indirme yapıyorsa diğer cihazların sürünmesi normaldir. Ölçtünüz mü hiç?​
Yanlış hatırlamıyorsam GTA 5i indirmiştim ilk çıktığı zamanlar 60 gb'dı. 25-35 dk sürdü. Bu dediğim hızları öyle evimize falan bağlatamıyoruz. Üniversite internetleri böyle olabiliyor. Okuduğum üniversite ODTÜ'nün internetini kullanıyordu. 1 yıl bu hızı deneyim ettim müthiş bir şey. İlk başta noluyor falan demiştim hayal görüyorum sandım :D İnşallah sende bir şekilde deneyim etme şansı bulursun :)

Yeni konular

Geri
Yukarı