Bilgisayardan cızırtı sesi geliyor

BlueMan23

Kilopat
Daha fazla  
Dün akşam bilgisayarı kullanırken bilgisayardan cızırtı sesi geliyordu, fareyi hareket ettirince artıyor. Bunun PSU'dan olduğunu düşünüyorum fakat enin olmak istedim. Arıza kesin PSU'da mıdır? HDD'yi tarattım temiz çıktı.
Sistemim;
  • AMD Athlon X4 640 3.00 GHZ
  • MSİ R7 240
  • 4GB Corsair Hyperx 1600 MHz RAM
  • Asus M4A78LTM-LE anakart.
Eğer sorun PSU'da ise bu sisteme PSU tavsiyesi yaparsanız sevinirim. Bütçe 150 TL civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arıza ekran kartı'nın fan bölümünden geliyor büyük ihtimalle. Bende R7 240 kullanıyordum aynı sorun olmuştu araştırdım çoğu kişide aynı sıkıntı oluyormuş. Ekran kartı'nın sesini dinlemeyi dene.

Fare oynatınca geliyor ise Coil Whine olabilir. O ses bobin sesidir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fare oynatınca geliyor ise Coil Whine olabilir. O ses bobin sesidir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arıza ekran kartı'nın fan bölümünden geliyor büyük ihtimalle. Bende R7 240 kullanıyordum aynı sorun olmuştu araştırdım çoğu kişide aynı sıkıntı oluyormuş. Ekran kartı'nın sesini dinlemeyi dene.
Sorunumun ekran kartından olmadığına eminim. Önceki kartımı kullandığımda da aynı sorun vardı.

Aynı problemi notebook cihazımda yaşıyorum. Önceden farenin topu ile sayfayı kaydırınca çıkıyordu ama şuan normal çalışırken çıkıyor bu cızırtı sesi ekran kartından değil harddiskten değil çünkü ssd var. Dikkat ettim pc nin sol kısmından geliyor ses ve o kısımda ram var sol orta kısımda alt kısımda ise batarya var bu ikisinden birinden kaynaklanıyor sanırım veya başka bir parçadan. Bu sorun neyden kaynaklanabilir arkadaşlar fanlardan felan ses çıkmıyor çok sessiz çalışıyor ama bu cızırtı sesi çok rahatsız ediyor.

Aynı problemi notebook cihazımda yaşıyorum. Önceden farenin topu ile sayfayı kaydırınca çıkıyordu ama şuan normal çalışırken çıkıyor bu cızırtı sesi ekran kartından değil harddiskten değil çünkü ssd var. Dikkat ettim pc nin sol kısmından geliyor ses ve o kısımda ram var sol orta kısımda alt kısımda ise batarya var bu ikisinden birinden kaynaklanıyor sanırım veya başka bir parçadan. Bu sorun neyden kaynaklanabilir arkadaşlar fanlardan felan ses çıkmıyor çok sessiz çalışıyor ama bu cızırtı sesi çok rahatsız ediyor.
Notebook'u bataryasız kullanmayı deneyin. Sorun batarya'dan olabilir.

Geri
Yukarı