Bilgisayarı açınca evin sigortası atıyor

• Konuyu başlatan BykP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 619

BykP

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba. Başlıkta da yazdığım gibi bilgisayarı açınca evin sigortası atıyor. Ancak bu her açışımda gerçekleşen bir olay değil 10 defa açtıysam 1'inde oldu. Bu olayı sistemimi değiştirdiğimden beri yaşamaya başladım. İlk başlarda kullandığım bir üçlü priz vardı sorunun bundan kaynaklı olduğunu düşündüm prizi değiştirdim. Ve bir süre boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Hatta değiştirdiğim üçlü prizi başka yerde kullanmak istedim o sırada priz patladı. Bu patlama olayı da olunca sorunun prizden kaynaklı olduğunu düşünüp üstüne gitmedim. Ancak yeni kullanmaya başladığım 3'lü prizde de aynı sıkıntıyı görmeye başladım nedeni ne olabilir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evdeki tüm elektrikli cihazları prizden çekin. Sadece bilgisayarı prize bağlayarak bir süre test edin. Ben çok yüksek ihtimalle PSU kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Tek prize çok yüklenmeyin. Prizden kastım duvarladaki prize. Farklı bir prize takıp deneyin. Sigorta küçükse eğer bütün elektronik eşyalar çalışırken üzerine PC'yi açtığınızda fazla yükten atar sigorta. Uzatma kablosu ile farklı odaya takıp denemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Güç kaynağınızın markası ve modeli nedir?
WhatsApp Image 2021-01-02 at 12.55.36.jpeg

Nagas marka kasam vardı eski bir kasa onun içindeki psu'yu kullanıyorum Nagas 80+ Bronze
Evdeki tüm elektrikli cihazları prizden çekin. Sadece bilgisayarı prize bağlayarak bir süre test edin. Ben çok yüksek ihtimalle PSU kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum.
Yakın zamanda evde bir tadilat oldu ve bu sırada evdeki bütün odaların sigortası ayrıldı. Atan sigorta Sadece bilgisayarın olduğu odanın sigortası. Bütün evin sigortası değil.
İhtiyacımız olan bilgiler dışında her şeyi yazmışsınız.
Kusura bakma çok bilgim yok bu konularda modeli attım cevap olarak

Sadece sizin odanızdaki atıyorsa bi önceki mesajımda söylediklerimi denermisiniz? Odanızın sigortası küçük sanırım yetmediği için atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı