Bilgisayar çalıştırınca evin sigortası atıyor

smao

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarımdan güç kaynağını çıkartıp içini temizledim galiba yanlış bir şey yaptım, temizlendikten sonra bilgisayarıma taktım kabloları doğru yerlerine taktım fakat bilgisayarımı çalıştırınca evimin sigortasız atıyor sorun güç kaynağı da mı?

Arkadaşlar bilgisayarımdan güç kaynağını çıkartıp içini temizledim galiba yanlış bir şey yaptım, temizlendikten sonra bilgisayarıma taktım kabloları doğru yerlerine taktım fakat bilgisayarımı çalıştırınca evimin sigortasız atıyor sorun güç kaynağı da mı?
Güç kaynağını kasadan çıkarıp yüzeysel temizlik mi yaptınız yoksa PSU'nuzu komple mi söktünüz?

Kasadan normal çıkarıp temizlemek dediğimiz işlemi yaptıysanız yaptığınız işleme bağlı olmakla beraber kolay kolay bir sorun teşkil etmez. Bunun yerine prizlerinizi kontrol edin.

Eğer PSU'yu komple söküp temizlemeye çalıştıysanız ve elektronik işlerinden anlamıyorsanız zarar vermiş olmanız yüksek ihtimal.

Evin kablolarının voltajı düşük olabilir. Dolayısıyla sigorta atıyodur.
Başka hiç bir elektrik tüketen alet çalışmıyorken açmayı deneyin.
Önceden olmuyorsa dediğim şeyin olma ihtimali çok düşük ama denemekten zarar gelmez.

İlk mesajım da da belirttiğim gibi :
Kasadan normal çıkarıp temizlemek dediğimiz işlemi yaptıysanız yaptığınız işleme bağlı olmakla beraber kolay kolay bir sorun teşkil etmez. Bunun yerine prizlerinizi kontrol edin.

Eğer PSU'yu komple söküp temizlemeye çalıştıysanız ve elektronik işlerinden anlamıyorsanız zarar vermiş olmanız yüksek ihtimal.

Kaçak akım koruma rölesi mi yoksa otomatik sigortalardan biri mi atıyor?
1599228716833.png

Bu kaçak akım koruma rölesi,
1599228736757.png

Bu da otomatik sigorta.

Yeni konular

Geri
Yukarı