Bilgisayar çalıştırınca evin sigortası atıyor

smao

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarımdan güç kaynağını çıkartıp içini temizledim galiba yanlış bir şey yaptım, temizlendikten sonra bilgisayarıma taktım kabloları doğru yerlerine taktım fakat bilgisayarımı çalıştırınca evimin sigortasız atıyor sorun güç kaynağı da mı?

Hocam, kaçak akım rölesi iki sebepten düşer. Birincisi toprak ve nötr birleşmesinde, ikincisi nötr devresi tamamlanmadığı takdirde. Nötr mavi kablodur. Topraklama ise sarı-yeşil. Bunlara dikkat edin. Faz ve nötr kısa devre olursa sigorta da atar. Nötr yerinde takılı değilse yine kaçak akım düşer.
Ülkemizde her elektrik tesisatını standart'a göre yapmadıkları için genel kanı topraklama sarı-yeşil şeritli kısmı doğru ama nötr için aynısını söyleyemeyeceğim. Bir çok yerde ben denk geldim siz de mutlaka denk gelmişsinizdir.

Keşke her elektrikçi standart'a uygun döşese tesisatı böyle şeyler konuşulmasa.

Hocam, biz burada standartları yazarız. Bazı saygısız arkadaşlar bilgi yanlış gibi kızgın atıyorlar. Benim çoğunuzun yaşından çok kaçak akım rölesi takmışlığım vardır.

Hocam, biz burada standartları yazarız. Bazı saygısız arkadaşlar bilgi yanlış gibi kızgın atıyorlar. Benim çoğunuzun yaşından çok kaçak akım rölesi takmışlığım vardır.
Standart'ı yazdığınızı biliyorum hocam lakin aksi durumları belirtmek gerekiyor. Size bir sözüm yok. Sözüm ona kendini elektrikçi-elektronikçi olarak tabir edenlerde.

İşini düzgün yapmayanlar yüzünden zaten bu sorunlar yaşanıyor. Tek renk ile dahi tesisat çekenleri gördü bu gözler. Siz düşünün.

Standart'ı yazdığınızı biliyorum hocam lakin aksi durumları belirtmek gerekiyor. Size bir sözüm yok. Sözüm ona kendini elektrikçi-elektronikçi olarak tabir edenlerde.

İşini düzgün yapmayanlar yüzünden zaten bu sorunlar yaşanıyor. Tek renk ile dahi tesisat çekenleri gördü bu gözler. Siz düşünün.

Haklısınız hocam benim. Sizi hep takdir ederim. Zaten biliyorsunuz. Ben kaçak akım rölesi çalışma şeklini anlattım. Saygısız bir arkadaş kızgın atmış. Doğru bilgiye kızgın atılmaz. Konuyu inceleyen başka arkadaşlarım yanlış bilgilendirme zannedebilir. Ben herkesi sever ve sayarım. Benim için önemli olan sorunun çözülmesi. Burada bir sıkıntı var. Muhtemelen PSU içinde. Başka bir prizde de atarsa zaten içinde demektir.

Haklısınız hocam benim. Sizi hep takdir ederim. Zaten biliyorsunuz. Ben kaçak akım rölesi çalışma şeklini anlattım. Saygısız bir arkadaş kızgın atmış. Doğru bilgiye kızgın atılmaz. Konuyu inceleyen başka arkadaşlarım yanlış bilgilendirme zannedebilir. Ben herkesi sever ve sayarım. Benim için önemli olan sorunun çözülmesi. Burada bir sıkıntı var. Muhtemelen PSU içinde. Başka bir prizde de atarsa zaten içinde demektir.
Aynı şekilde çoğu zaman ortak forumları cevaplıyoruz bende sizi takdir ederim hep. Sorun hakkında ise aynı şeyi düşünüyorum önceki mesajlarımda yazdığım üzere PSU'nun içinde olduğunu düşünüyorum sorunun bende.

Saygısızlık yapmak istemedim. Bilgide yanlışlık var. Uygun bir emoji yoktu. Üzgün ve kızgın vardı ben de kızgını seçtim.

Yanlış bilgi
Bilgide yanlışlık yoktu. Çalışma prensibini yazdım.
Hayır. Nötr devresi tamamlanmadığında kaçak akım rölesi atmaz açık devre durumu olacağından cihaz çalışmaz, daha önceki mesajımda da belirttim. Sonradan düzenlediğim için görmemiş olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı