Bilgisayarı evde fazladan soğutma yöntemleri nelerdir?

ihtiyaroyundami

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar evde bilgisayarım yazında gelmesiyle ısınmaya başladı. Yani soğutucusu var ama yeterli soğutmuyor sanırsam ve bilgisayarım soğukken yani ilk açtığımda aldığım FPS'yi yarım saat sonra alamıyorum. Kasmalar meydana geliyor vs termal macunları yenilendi. Fan temizlendi ama ekstra bir yöntem varsa söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar evde bilgisayarım yazında gelmesiyle ısınmaya başladı. Yani soğutucusu var ama yeterli soğutmuyor sanırsam ve bilgisayarım soğukken yani ilk açtığımda aldığım FPS'yi yarım saat sonra alamıyorum. Kasmalar meydana geliyor vs termal macunları yenilendi. Fan temizlendi ama ekstra bir yöntem varsa söylerseniz sevinirim.
Başka yöntem yok. Daha fazla fan takacaksın veya klima falan açacaksın.

Kullandığınız termal macun kaliteli olmalı. Masaüstü bilgisayara sahipseniz extra fan takabilirsiniz. Fan hızını manuel olarak daha hızlı çalıştırabilirsiniz.

Bir bilgisayarcıya götürmeni tavsiye ederim biostan fan vs. Rpm ayarlarına baktır ondanda yapabilir ayrıca bilgisayar masaüstüyse kasanın kapağını kapamanı tavsiye ederim tabi eğer açıksa
Bir bilgisayarcıya götürmeni tavsiye ederim biostan fan vs. Rpm ayarlarına baktır ondanda yapabilir ayrıca bilgisayar masaüstüyse kasanın kapağını kapamanı tavsiye ederim tabi eğer açıksa
Laptop isede açık bi yeri kalmasın kırıksa flan

Sıvı Azot.
(!)
Hocam şöyle bir haber görmüştüm geçenlerde:

INTEL i9 11900K REKORLARI ALT ÜST ETTİ!!!​

Bir youtuber Intel i9 11900k'yı 6GHz'e overclock'ladı​

5.43GHz'e çıkan Intel i9 11900K sıralamada 9. sıraya girdi.​

Sıvı azot kullanılarak overclock'lanan Intel i9 11900K 4 saniye boyunca 5.43GHz'de çalıştı ve tam 120 dereceye çıktı.

Bilgisayar laptopmu ?
evet leptop kullanıyorum
Başka yöntem yok. Daha fazla fan takacaksın veya klima falan açacaksın.
klima yok ama dediğiniz gibi en kötü farklı bir soğutucu alıcam fazla fanlı olan
Bir bilgisayarcıya götürmeni tavsiye ederim BIOS'tan fan vs. RPM ayarlarına baktır ondanda yapabilir ayrıca bilgisayar masaüstüyse kasanın kapağını kapamanı tavsiye ederim tabii eğer açıksa.

Laptop isede açık bir yeri kalmasın kırıksa flan.

Laptop ve açık bir yeri yok ama kırığı var menteşe tarafından o da fanın orada.
Kullandığınız termal macun kaliteli olmalı. Masaüstü bilgisayara sahipseniz extra fan takabilirsiniz. Fan hızını manuel olarak daha hızlı çalıştırabilirsiniz.

Vallahi trend yoldan almıştık ne yalan söyleyeyim kaliteli mi emin değilim.

Arkadaşlar konuyu çözdüm ekstra bir soğutucu aldım bu sefer aldığım daha iyi ve daha fazla fanı var konuyu kitlerseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı