Bilgisayarı güç düğmesine basılı tutarak kapatmak sorun yaratır mı?

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün ilk defa bilgisayarı güç düğmesine basılı tutarak kapattım. Arkada oyun açıktı ben kapatırken. Şuan bilgisayar çalışıyor sıkıntı yok. İleride falan sorun olur mu?

Olmaz. Hep yaparsanız belki kaydedilmeyen ya da arkada dönen programlar yarıda kesildiği için sıkıntı yapabilir ama bir kerelikten bir şey olmaz.

Bugün ilk defa bilgisayarı güç düğmesine basılı tutarak kapattım. Arkada oyun açıktı ben kapatırken. Şu an bilgisayar çalışıyor sıkıntı yok. İleride falan sorun olur mu?

Basarsan bir şey olmaz ama basılı tutarsan elektriği direk keseceğinden PSU'ya çok yük biner. Eğer 80+ vs. sertifikası yoksa uzun vadede aşırı ısınma hatta yanma gibi durumlarla karşılaşırsın.

Her seferinde öyle kapatırsanız tuş da bozulabilir. En iyisi bütün uygulamaları kapattıktan sonra bilgisayarı kapat kısmından kapatmak.

Yıllardır hep öyle kapatıyordum 3 ay önce o tuş bozuldu, bilgisayarcı gezdim hiçbiri yapamadı en son o tuş yerine o tuşa giden kısma 2 tel çektim uçlarını aldım o telleri birbirine dokundurup açıyorum ileride böyle büyük sorun yaratabiliyor.

Düz kontak :D

Basarsan bir şey olmaz ama basılı tutarsan elektriği direk keseceğinden PSU'ya çok yük biner. Eğer 80+ vs. sertifikası yoksa uzun vadede aşırı ısınma hatta yanma gibi durumlarla karşılaşırsın.
Sertifikası var PSU nün. Markasınıda yazayım hatta Aigo gp650.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı