Bilgisayarı ilk açtığımda monitör donuyor

SkullCrusher64

Hectopat
Daha fazla  
Kasayı açıyorum, monitör açılıyor sonra Google'a falan giriyorum 2dk sonra monitör donuyor ve ne yaparsam yapayım geri gelmiyor, o yüzden kasayı kapatıp açıyorum bu sefer düzgün çalıyor ama Görev Yöneticisi'nden GPU siliniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı açıyorum, monitör açılıyor sonra Google'a falan giriyorum 2dk sonra monitör donuyor ve ne yaparsam yapayım geri gelmiyor, o yüzden kasayı kapatıp açıyorum bu sefer düzgün çalıyor ama Görev Yöneticisi'nden GPU siliniyor.

Ekran kartı marka modeliniz ve işletim sisteminiz nedir?

Aynı sorunu yaşamaktayım. Bilgisayarı her gün ilk açtığımda ekranda tane tane pikselleşmeler olup geçiyor fakat 2-3 dakika sonra donuyor ve kasadaki tuştan reset atmak zorunda kalıyorum, sonrasında çözülmüş oluyor. Duvar prizini denedim, format attım, sürücüler güncel, HD Tune ile diskleri kontrol ettim, Memtest86 yaptım, BIOS güncel ve Windows 10 orijinal fakat ne denediysem çözüm olmadı. Ara ara en basit oyunlarda bile crash yiyip AMD rapor aracısını görüp, ekran kartımın çöktüğünü öğreniyorum ve WattMan bildirimi geliyor fakat aynı oyun farklı zamanlarda ya da bilgisayarı yeniden başlattığımda sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorum.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X Altı Çekirdek 3.6 GHz İşlemci
Ekran Kartı: ASUS Radeon ROG STRIX RX 5600 XT Gaming OC 6 GB GDDR6 192Bit DX12
Anakart: ASUS TUF B450M-PRO Gaming AMD B450 Socket AM4 Ryzen DDR4 4400(OC)MHz M.2
PSU: 700W (Kasanın kendi Power Supply'i: Cougar Turret v2, 80+ değil galiba)
SSD: Samsung 970 EVO 500GB
RAM: G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V Kırmızı DDR4 3000MHz CL16 1.35V Dual Kit RAM

Yeni konular

Geri
Yukarı