Bilgisayar’ı satıp Xbox Series almak mantıklı mı?

Xbox Series X'in güçlü olup olmaması kullanıcıyı değil geliştiriciyi ilgilendiren bir durum. Sistem özelliklerine bakıp aynen bunu 720p'de 30 FPS oynarım demiyoruz. Adamlar en iyi şekilde optimize ediyor sen de indirip oynuyorsun. Konsoldaki 30 FPS ile PC'de 30 FPS'in aynı olmadığını da ekleyelim. Konsol PC'nin yaptığı her şeyi yapmıyor ki diyenleri biraz düşünmeye davet edemiyorum. İki cihazın amacını bi düşünün bence çözersiniz olayı.
İşin diğer tarafı konsol alan adamın çözünürlük/fps oranı ile işi olacağını sanmıyorum. Arkasına yaslanıp oyun oynamak ister. Konu sahibi arkadaşa tavsiyem bence amacın sadece oyun oynamaksa konsol alabilirsin. Xbox'ın bir sonraki nesildeki en güçlü silahı şüphesiz Game Pass olacak. Kendi çatısı altında markalar haricinde diğer oyunlar çıktığı gibi olmasa da illa gelecek Game Pass'e. Parayı basıp Bethesda'yı aldı adamlar. Game Pass bu nesilde güme gitmeyecek. Konsol çıktıktan sonra bir süre durumu gözlemleyip karar verebilirsin.

Xbox Series X'in güçlü olup olmaması kullanıcıyı değil geliştiriciyi ilgilendiren bir durum. Sistem özelliklerine bakıp aynen bunu 720p'de 30 FPS oynarım demiyoruz. Adamlar en iyi şekilde optimize ediyor sen de indirip oynuyorsun. Konsoldaki 30 FPS ile PC'de 30 FPS'in aynı olmadığını da ekleyelim. Konsol PC'nin yaptığı her şeyi yapmıyor ki diyenleri biraz düşünmeye davet edemiyorum. İki cihazın amacını bi düşünün bence çözersiniz olayı.
İşin diğer tarafı konsol alan adamın çözünürlük/fps oranı ile işi olacağını sanmıyorum. Arkasına yaslanıp oyun oynamak ister. Konu sahibi arkadaşa tavsiyem bence amacın sadece oyun oynamaksa konsol alabilirsin. Xbox'ın bir sonraki nesildeki en güçlü silahı şüphesiz Game Pass olacak. Kendi çatısı altında markalar haricinde diğer oyunlar çıktığı gibi olmasa da illa gelecek Game Pass'e. Parayı basıp Bethesda'yı aldı adamlar. Game Pass bu nesilde güme gitmeyecek. Konsol çıktıktan sonra bir süre durumu gözlemleyip karar verebilirsin.
Amacım sadece oyun diyebilirim. Ara sıra dersler için lazım olabilir belki. Evde iyi kötü bir laptop var. İşimi görüyor. Yani amacım sadece oyun oynamak. XBOX Series S 2K oyun deneyimi sunarsa GamePass ile beni uzun yıllar götürür. Tek korkum bazı kanallarda 2K deneyimi yerine 1080P deneyimi sunacak diye birkaç video ile karşılaştım. Dediğiniz gibi en mantıklısı konsolun çıkışını beklemek gibi gözüküyor.

Amacım sadece oyun diyebilirim. Ara sıra dersler için lazım olabilir belki. Evde iyi kötü bir laptop var. İşimi görüyor. Yani amacım sadece oyun oynamak. XBOX Series S 2K oyun deneyimi sunarsa GamePass ile beni uzun yıllar götürür. Tek korkum bazı kanallarda 2K deneyimi yerine 1080P deneyimi sunacak diye birkaç video ile karşılaştım. Dediğiniz gibi en mantıklısı konsolun çıkışını beklemek gibi gözüküyor.
Kanka Türkiye'den alırsan pisman olursun amazon.de yarı yarıya bir fiyatlandırma ile 1 yıllık Garanti ile alabiliyorsun.

Başlıkta da belirttiğim gibi sistemimi satıp Xbox Series S almayı planlıyorum. Sebebi ise bilgisayar konusunda şans hiç yanımda olmadı. Önceden PS2/PS3 ve Xbox 360 aldığım zamanlarda hiç problem yaşamıyordum. Sonra bir laptop aldım. Aldıktan 1 sene sonra anakartında problem çıkarıp bozuldu. Tamir parası ise bilgisayarın yarı fiyatından daha fazlaydı. Bundan 3-4 ay öncesine kadar monitör dahil 8000 TL bütçeye bir sistem aldım. Evimin yakınında olması ve montaj yapmaktan çekindiğim için bilgisayarı Vatan Bilgisayar’dan almaya karar verdim. 7000 TL’ye RX 5700 R5 3600 bir sistem aldım. Yanına ucuz olduğu için 144Hz 1 ms bir Rampage monitör satın aldım. O zamanlar monitörlerden pek anlamadığım için sadece 144Hz olması benim için yeterliydi. Aldıktan sonra monitörde ölü piksel çıktı. 1 ay onu değiştirmekle uğraştım. Geldiği gibi 2. el olarak sattım. Sattıktan sonra Acer VG240YU monitörünü satın aldım. Daha sonra RAM bozuk çıktı ve onun iadesiyle uğraştım. 2 hafta önce ise ekran kartında CW olduğunu anladım. Ve MSI’a gönderdim. 2 hafta sonra CW sorunu olmadığını belirten bir kağıtla elime geldi. Bu sefer video ile birlikte tekrar gönderdim. Geldiğinde ise kasayı satıp Xbox Series S almayı planlıyorum. Artık cidden bilgisayarlarla uğraşmaktan sıkıldım. Sizce satıp Xbox Series S almam ne kadar mantıklı? Yeni nesil oyunlar Xbox Game Pass’e gelecek mi? Yeni nesil oyunlarda 2K 60 FPS bir deneyim sunabilecek mi? Gerçekten kafam çok karışık. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Benim sana tavsiyem biraz daha üstüne koyup Series X alman ve sakın PS5 alma. Series X sana 10 yıl boyunca sıkıntısız oyun oynatacak ama durumum yok dersen Series S yapabileceğin en iyi seçim.

Başlıkta da belirttiğim gibi sistemimi satıp Xbox Series S almayı planlıyorum. Sebebi ise bilgisayar konusunda şans hiç yanımda olmadı. Önceden PS2/PS3 ve Xbox 360 aldığım zamanlarda hiç problem yaşamıyordum. Sonra bir laptop aldım. Aldıktan 1 sene sonra anakartında problem çıkarıp bozuldu. Tamir parası ise bilgisayarın yarı fiyatından daha fazlaydı. Bundan 3-4 ay öncesine kadar monitör dahil 8000 TL bütçeye bir sistem aldım. Evimin yakınında olması ve montaj yapmaktan çekindiğim için bilgisayarı Vatan Bilgisayar’dan almaya karar verdim. 7000 TL’ye RX 5700 R5 3600 bir sistem aldım. Yanına ucuz olduğu için 144Hz 1 ms bir Rampage monitör satın aldım. O zamanlar monitörlerden pek anlamadığım için sadece 144Hz olması benim için yeterliydi. Aldıktan sonra monitörde ölü piksel çıktı. 1 ay onu değiştirmekle uğraştım. Geldiği gibi 2. El olarak sattım. Sattıktan sonra Acer VG240YU monitörünü satın aldım. Daha sonra RAM bozuk çıktı ve onun iadesiyle uğraştım. 2 hafta önce ise ekran kartında CW olduğunu anladım. Ve MSI’a gönderdim. 2 hafta sonra CW sorunu olmadığını belirten bir kağıtla elime geldi. Bu sefer video ile birlikte tekrar gönderdim. Geldiğinde ise kasayı satıp Xbox Series S almayı planlıyorum. Artık cidden bilgisayarlarla uğraşmaktan sıkıldım. Sizce satıp Xbox Series S almam ne kadar mantıklı? Yeni nesil oyunlar Xbox Game Pass’e gelecek mi? Yeni nesil oyunlarda 2K 60 FPS bir deneyim sunabilecek mi? Gerçekten kafam çok karışık. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Sen de ne şanssızmışsın be kardeşim

Ben de sırf özel oyunları için bütçeyi zorlayıp PS5 alabilirim fakat bir oyuna 400-700 TL gibi fiyatlar veremem. Xbox tercih etmek istememin sebebi Gamepass sistemi. Fakat sanırım onu da tercih etmeyeceğim. Umarım bilgisayar ile ilgili bir daha sıkıntı yaşamam.

Xbox Game Pass bilgisayar üzerinde de bulunan bir sistem ve Xbox'un açıklamasında konsola çıkan bütün oyunları bilgisayara da çıkaracağız yazıyordu, yanlış bilmiyorsam. Xbox Game Pass ve bir Gamepad alırsan daha sağlıklı olur gibime geliyor yine de tercih senin.

10GB RAM.

Adamlar bile 1080P 60 FPS, 1440P 30-60 şeklinde gideceklerini söylüyorlar

Kaynak? Microsoft, 2K çözünürlükte 120FPS'de çalışacağını söylüyor oyunların.

Kendiniz de arttıramaz mısınız? En yakın markette bile satılıyor artık bunlar, çok pahalı da değil.

Uzunca bir süre götürü

4 Sene götürür, 5. sene artık zorlanmaya başlar sonra da satar zaten.
Xbox'ın ömrü 10 sene:D

Son olarak lütfen objektif olun, burası bir forum. PC fanboyluğu yapmayın:D

Yeni konular

Geri
Yukarı