Bilgisayarı taktıktan sonra bina şalteri atıyor

Arkadaşlar çevremdeki tek elektrikçiye söyledim olayı yüksek katta oturduğundan dolayı nem olayları oluyor anahtarlarda dedi röleyi değişsek bile atıcaktır diyor fakat röleyi kaldırıp düz sigortaya çevirebilirim diyor o zaman atmaz dedi ne yapmamı önerirsiniz acaba?

Arkadaşlar çevremdeki tek elektrikçiye söyledim olayı yüksek katta oturduğundan dolayı nem olayları oluyor anahtarlarda dedi röleyi değişsek bile atıcaktır diyor fakat röleyi kaldırıp düz sigortaya çevirebilirim diyor o zaman atmaz dedi ne yapmamı önerirsiniz acaba?

Düz sigortaya çevirmeni öneririm.

Bu arada ben priz ve switchleri değiştirdim bazı switch ve prizler cidden kötü durumdaydı paslanma sıvı kalıntıları gibi şeyler vardı ve şuan hiç elektrik gitmedi gidebilir hala belli değil.
Ben şu an kendi bilgisayarımda akım korumalı priz kullanıyorum. İçim gayet rahat. Sana da önerebilirim.
sorumun yanıtını aldığımı düşünmüyorum yani akım korumalı priz alabilirim bilgisayar için ama diğer elektronik aletler ne olucak kaçak durumunda evdekileri elektrik çarpabilir röleyi kaldırıyınca cidden sağlıklı olduğunu düşünüyor musunuz?

Bu arada ben priz ve Switch'leri değiştirdim bazı Switch ve prizler cidden kötü durumdaydı paslanma sıvı kalıntıları gibi şeyler vardı ve şu an hiç elektrik gitmedi gidebilir hala belli değil.

Bence en mantıklısı akım korumalı priz ile kullanmak. Sonuçta bunlar pahalı aletler.

Evet elektrikci biliyor da söylüyor.
dostum adamın dediği kaçak akım rölesini kaldırıp yerine normal sigorta koymak yangın çıkar allah korusun yani tek koruyucumuz o sayılır kaçak akım varsa o yüzden onu yapmıyıcam tabiki ama bugün röleyi değiştirdik yerine başka taktık tekrar giderse hatlarda sorun vardır artık hatları kontrol edip ona göre çözüm bulucaz tekrar giderse not düşücem buraya.

Geri
Yukarı