Bilgisayarım Aniden Donuyor!

HCK

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi masaüstübilgisayarım aniden donuyor ve reset atmadan da düzelmiyor.Sizce sorun ne olabilir?(Legue of Legend oynarken aniden gitti daha önce bir kaç oyunda da böyle yapmıştı)
İşlemcim max.45-50 derece oluyor,ekran kartım 60-70 ler de bir derece gibi sıcaklığı var.
Son olarakta İşletim sistemim Windows 8.1 Pro.

Öncelikle pc ni sabit bir yere koymanı tavsiye ederim çunkü sarsıntılar sonucunda pc de donmalar meydana geliyor. Diğer bir önerim eğer pc içi temizlik yapmadıysan pc ni temizleyip ve işlemcine macun sürmeni tavsiye ederim.

Benimde öyle oluyordu ekran kartını değiştirince düzeldi. Fakat siz yinede bilgisayar parçalarını tek tek deneyip kontrol etme şansınız varsa kontrol edin. Sorunun kaynağı birçok nedenden olabilir. Yazılımsal bile olabilir.

8Gbr RAM Fx6300 işlemci nvidia gtx650 2 GB ekran kartı asus m5a97 r2.0 anakart ve nayzik ki wd 1tb green işlemci sogutucum da cooler master hyper t4 ekran kartının markası zotac ocz fatal1ty 550w 80+ güç kaynağı zaman z11 kasa pioneer DVD cd writer im var.

Bilgisayarımın C\Windows klasörü virüs kapmış ne yazık ki. Nereden anladın derseniz Microsoft Defender ile TAM tarama yaptım fakat bir sey çıkmadı, bir de Avast yükleyip tarama yaptım birde ne göreyim! Canım Windows klasörü gitmiş. Ne yazık ki temiz bi format cekecek gibiyim. Sizden ricam Orjinal Windows 8.1 Pro Türkçe işletim sistemini indir'e bilecegim bir konu veya download linki. Yardımcı olan arkadaşlarıma çok çok teşekür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı