Bilgisayarım oyun oynarken aniden donuyor

Parçaları kontrol ettiniz değil mi? Birde kasa mı laptop mu kasa ise koyduğun yerde boşluk olsun hava girsin laptop ise de soğutma alabilirsin.
Kasa, Yarın bilgisayarı tozlu yerinden çıkarıp bir daha bakacağım sıcaklığa.
Tozlu yer dediğim:
images (1).jpg

Ben de burada tutuyorum ve aktif sogutmayla bile 50 derece oluyor. Belki kapagini acarsaniz bir miktar sogutma kazanabilirsiniz.
Zaten hep kapağını açık tutuyorum hem usb belleklerimi yerleştirmek hemde biraz nefes alsın diye.Bide bilgisayarcıya götürmeden önce kapağı kapalıyken ekran kartı oyun oynarken 65 - 70 derece oluyodu şimdi 80 oluyo bu adam kazıklamış olmasın beni?

Zaten hep kapağını açık tutuyorum hem usb belleklerimi yerleştirmek hemde biraz nefes alsın diye.Bide bilgisayarcıya götürmeden önce kapağı kapalıyken ekran kartı oyun oynarken 65 - 70 derece oluyodu şimdi 80 oluyo bu adam kazıklamış olmasın beni?
Neden bilgisayarciya goturdunuz? Sorunu neydi bilgisayarin?

Neden bilgisayarciya goturdunuz? Sorunu neydi bilgisayarin?
Bilgisayar açılınca anakartın logosunda kalıyordu bios felan da giremiyorduk. (USB nin içinde linux vardı harddiski söküp o kullanılıyordu fakat bana kalan depolama alanı 1gb dı)

Bilgisayarin icini temizlemeyi deneyin hava makinesiyle. Belki asiri tozdan dolayi kirlenmis ve isiniyor olabilir.
Bilgisayarcıdan geldiğinde zaten temizlenmişti temiz halini görünce yanlış kasayı aldık sannetiydik getirirken :D
Anakarta mı bağlıydı parçalar bağlıysa geçmiş olsun.
Nasıl yani o anakart logosunda takıldığını diyorsan evet tüm parçalar takılıydı anakarta

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı