Bilgisayarım oyun oynarken aniden donuyor

JiletBey*

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarım kötü de olsa içinde bi' kaç tane sevdiğim oyun var, Battlefield 2 gibi fakat oynarken aniden bilgisayar donuyor. Buna kendim bir çözüm buldum, MSI AfterBurner programını indirdim ve ekran kartımı overclock yapmak yerine tam tersini yaptım (alttaki fotoğraf). Ekran kartımı olabildiğince az kullandırdım yani ve sorunum çözülüyor fakat ben ekran kartımın vereceği az da olsa performanstan yararlanmak istiyorum. Bu arada bu sorunum bilgisayarcıdan geldikten sonra oldu ve şimdi oyun oynarken donuyor bilgisayar. Hoparlörden tuhaf tuhaf bi' ses geliyor ve oyundaki ses takılıyor. Her neyse, sorunumu nasıl düzeltebilirim? Ekran kartımı çıkarıp taksam düzelir mi?

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım kötü de olsa içinde bi' kaç tane sevdiğim oyun var, Battlefield 2 gibi fakat oynarken aniden bilgisayar donuyor. Buna kendim bir çözüm buldum, MSI AfterBurner programını indirdim ve ekran kartımı overclock yapmak yerine tam tersini yaptım (alttaki fotoğraf). Ekran kartımı olabildiğince az kullandırdım yani ve sorunum çözülüyor fakat ben ekran kartımın vereceği az da olsa performanstan yararlanmak istiyorum. Bu arada bu sorunum bilgisayarcıdan geldikten sonra oldu ve şimdi oyun oynarken donuyor bilgisayar. Hoparlörden tuhaf tuhaf bi' ses geliyor ve oyundaki ses takılıyor. Her neyse, sorunumu nasıl düzeltebilirim? Ekran kartımı çıkarıp taksam düzelir mi?

Eki Görüntüle 446535
Ekran kartı bosta ise 64 derece fazla dostum. Oyunda daha fazla ısınır normal termal macun yenileme gerekebilir.

Ekran kartı bosta ise 64 derece fazla dostum. Oyunda daha fazla ısınır normal termal macun yenileme gerekebilir.
En son oyun oynarken donduğunda MSI AfterBurner de sol üsteki yazılarda GPU 80 dereceydi bir de termal macun yenilemek diyorsun ya yani işlemciyi çıkartıp termal macunu yenileyip geri takmak mı gerekiyor?

Buyuk ihtimalle isidan kaynaklaniyor. Kasayi daha havadar bir yere koyun ve termal macununu degistirin. Yaptiginiz ayarlara almak yerine fan hizini da arttirabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı