Bilgisayarım hacklendi sanırım

Yedinci Mühür

Decapat
Arkadaşlar merhaba başına hiç böyle bir durum gelen var mı ? Ben galiba keylogger ya da trojan yedim . Çoğu hesabıma giriş yapılmış . Şifre felan değişmemiş ama genede garip . Bu olaydan sonra sürekli bir endişe halindeyim yaklaşık 8 ay geçmesine rağmen . Pc'yi açamıyorum felan . Ne önerirsiniz ?

2.soru = Virüslü bilgisayarı nasıl temiz hale getirebilirim ? Bu konular hakkında pek bilgim olmadığı için aptala anlatır gibi anlatırsanız çok sevinirim . İyi forumlar
Edit: Evhamlı olduğumdan her gün tarama yapardım . defender .360ts.malwarebytes gibi günde 2 defa son aylarda herhangi bir şey çıkmamıştı ? Herhalde önceden yedim .

Son düzenleme:
Bir kere hesaplarına giriş yapılmışsa hemen şifreni ve e-posta adresini güncellemen lazımdı. Bilgisayar'ın kapalı olsada hesaplarına giriş yapabilirler.
Virüslü bilgisayarı temizlemenin en iyi yolu temiz bir format atmaktır.

Şifrelerinizi güvenli olduğunu bildiğiniz başka bir cihazdan, mesela telefonunuzdan olabilir, değiştirin. Ardından MalwareBytes Anti Malware ile tam tarama yapın:

Formata şu an gerek yok.

Arkadaşlar merhaba başına hiç böyle bir durum gelen var mı ? Ben galiba keylogger ya da trojan yedim . Çoğu hesabıma giriş yapılmış . Şifre felan değişmemiş ama genede garip . Bu olaydan sonra sürekli bir endişe halindeyim yaklaşık 8 ay geçmesine rağmen . Pc'yi açamıyorum felan . Ne önerirsiniz ?

2.soru = Virüslü bilgisayarı nasıl temiz hale getirebilirim ? Bu konular hakkında pek bilgim olmadığı için aptala anlatır gibi anlatırsanız çok sevinirim . İyi forumlar .

eğer bilgisayara format atmak istemiyorsan rkiller diye işlem durduran bir program var onu dene ardından virüs taraması yap. antivirüs programın yada virüs silme araçları bulamaz ise

sorun yok demektir windows 10 da port 80 açık olur diye hatırlıyorum onları kapatmak istersen
destroy windows spy programını kur host dosyalarını win 7 ye göre ayarlar ve portları kapatır.

Sadece ufak bir görüş belirtmek istiyorum; anladığım kadarıyla aktif olarak kullandığınız sırada fark ettiniz hesaplara giriş yapıldığını. VPN ve benzeri uygulamalar kullandığınızda hatta kullanmadığım taktirde benim bulunduğum il farklı olmasına rağmen beni başka konumlardan girmiş var sayıyor. Herhangi bir virüs bulunmamasına rağmen sistemimde.
Ayrıca bilgisayarınızın internet ile her türlü bağlantısını kestiğinizden emin olmanız dahilinde açmanızda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Tabi ki o sırada yapılan işleemleriniz varsaydığınız gibi yazılım ile kaydediliyor olacak ancak, bulaştıran şahsa iletilemeyecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı