Bilgisayarım hacklendi

Hocam bir çok kere başıma geldi, ortak hesaplarda online girerseniz hesaptaki başka biri oyuna bağlanmaya tıklayıp bilgisayarı kontrol edebiliyor tabi oyunu kapatılırsa erişim gidiyor.

Kötü bir şey bu. Steam işe yarasın diye yapmış ama kötü amaçlar için kullanılıyor. Bu üzücü.

Merhaba arkadaşlar gamepazari.com adlı siteden bir oyun hesabı satın aldım 10 TL'ye. Steam hesabıma uygulama üzerinden girdim ve aldığım oyunu indirmeye başladım. Yanında bir de hediye oyun verdiler. O hesap doğru mu diye kontrol etmek için web Steam sayfasına girdim çünkü uygulamada indirme yapılıyor. Neyse hesaba girdim hesap Rusça çıktı ama oyun içindeydi. Sonra ürünü aldım seçeneğini işaretleyip tam yorum yazıyordum ki birden bilgisayarım kontrol edilmeye başladı. Discord'da arkadaşlarımlaydım, sağırlaştırdı ve sonra arama yerine bu satıcıdan ürün alma bunlar dolandırıcı yazdı. Ondan sonra bilgisayarımdaki bütün uygulamaları açmaya başladı bende hemen bilgisayarı güç düğmesinden kapatıp açtım ve baktığımda bilgisayarıma bir ağ tarafından erişildiği gözüküyordu aygıtlar sekmesinde. Onu hemen kaldırdım. Ne yapmalıyım ya da ne yapabilirler bilgisayarıma?

Formatla.

Geri
Yukarı