Bilgisayarım Harddiski Görmüyor

PsychotoxiC

Decapat
Merhabalar, bilgisayarım da 1TB'lık WD Blue marka harddisk bulunuyor. Daha önce çalışan harddisk format attıktan sonra görünmemeye başladı. BIOS'da, aygıt yöneticisinde, disk yönetiminde aygıt görünüyor ama kullanamıyorum. Disk yönetimi'nde diğer SSD'lerim görünüyor ama harddisk görünmesine rağmen harf atayanıyorum kullanıma açamıyorum, yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
NOT: Resimlerde durum daha anlaşılır olacağını düşünüyorum.
15899619789253591254962481573267.jpg
15899620662445099268828997670835.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Cmd'ye gir. Diskpart yaz. Sonra list disk yaz. Karşına disk 0, disk 1 ve disk 2 çıkacak. Boyutundan hangisinin Hdd olduğunu anlarsın. Sonra select disk (Hdd numarası ile) yaz. Sonra clean yazın clean yazarsan hdd sıfırlanır haberin olsun. Create partition primary yaz. Sonra yine select partition (Hdd numarası ile) yaz. En son active yaz. Sonra tekrar harf atamayı dene. Harf atadıktan sonra biçimlendir.

Son düzenleme:
Cmd'ye gir. Diskpart yaz. Sonra list disk yaz. Karşına disk 0, disk 1 ve disk 2 çıkacak. Boyutundan hangisinin Hdd olduğunu anlarsın. Sonra select disk (Hdd numarası ile) yaz. Sonra clean yazın clean yazarsan hdd sıfırlanır haberin olsun. Create partition primary yaz. Sonra yine select partition (Hdd numarası ile) yaz. En son active yaz. Sonra tekrar harf atamayı dene. Harf atadıktan sonra biçimlendir.

Şimdiden teşekkürler hocam. Harddiskin içindeki bilgileri alıp deneyeceğim. Sonucu tekrar buraya yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı