Bilgisayarım oyun oynarken kapandı

Meloppio

Centipat
Daha fazla  
Dün gece oyun oynarken bilgisayar aniden kapandı ve fişleri kaç kere çıkarıp taktıysam açılmadı hiçbir parçaya elektrik gitmiyor ama PSU'u yeni almıştım anakarttan şüpheleniyorum. Açıklık getirebilecek biri var mı? Bilgisayarciya götürdüm oda PSU'dan kaynaklanmış olabilir dedi.

PSU kaynaklı hocam. Marka model neydi PSU'nun? Aslında anakart da problemli olabilir ama yüksek ihtimal size bozuk mal falan denk geldi
PSU'da.
Hadron marka hocam 650 tl verdiydim galiba kazıklandım 600wat psu

@borisyeisar

PSU kaynaklı hocam. Marka model neydi PSU'nun? Aslında anakart da problemli olabilir ama yüksek ihtimal size bozuk mal falan denk geldi
PSU'da.

Hocam görmediniz sanırım.

Kusura bakmayın hocam arada kaynamış. Elinizde başka psu varsa deneyebilirsiniz psu arızası mı diye ya da ölçüm cihazınız varsa çıkışlarda güç olup olmadığına bakabilirsiniz onun dışında psu mu anakart mı arızalı tam bilemezsiniz.

Bir tanıdığınızdan psu ödünç alma seçeneğiniz varsa o da olur. Ama %99 psu hocam.

Selam ben dün akşam Battlefield 1 oynunu oynarken komşu süpürge açtı ve PC kapandı ve bir daha açılmadı ekran kartının güç ışığı ve Ethernet kablosunun ışığı yanıyor birçok şey denedim ama tek çözüm bilgisayarcıya götürüp tüm parçaları denetmek gibi görünüyor haydı hakkımda hayırlısı umarım bir parça yanmamıştır :)

Yeni konular

Geri
Yukarı