Çözüldü Bilgisayarıma kızınca kendini kapatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kitsurima

Hectopat
Daha fazla  
Şaka gibi geldiğinin farkındayım fakat kafayı yemek üzereyim. HDMI kablosuyla 2. monitör kullanıyordum 2 aydır. Bu süreçte hiçbir sorun yaşamadım. Bugün kalktım, bağırdıkça ekran gidiyor. Bağırmayın diyecek olabilirsiniz ama LoL oynarken istemeden bağırıyorum.
Kulaklık SteelSeries Arctis fakat kulaklıkla bir alakası yok çıkarıp denediğimde yine bağırınca monitörüm küsüp kapanıyor.
Denediklerim;
Farklı kabloyla denemek.
Yeniden başlatmak.
Kablo hassasiyetini denemek.
Güzel sözler söylemek.
Video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekleme: Monitöre vurunca da çözülmedi.

Çözüm
Üç senenin ardından selamlar. Kızım hala benimle, taş gibi çalışıyor. Artık aramız bozuk değil. Tüm problem ses sürücüsü ile alakalı yaşadığı küslükten dolayıymış. Her ne zaman jak girişine temas etsem ya da kulaklığa konuşsam, kendini kapatıyordu. Başka bir sürücü kurunca çözüldü. Size selamları var.

Ya yeme bizi kardeşim, aşağıdan ayağınla HDMI kablosuna dokunuyorsun. Aynı sorun bende de var ayağım çarpınca gidiyor sonra geri geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şaka gibi geldiğinin farkındayım fakat kafayı yemek üzereyim. HDMI kablosuyla 2. monitör kullanıyordum 2 aydır. Bu süreçte hiçbir sorun yaşamadım. Bugün kalktım, bağırdıkça ekran gidiyor. Bağırmayın diyecek olabilirsiniz ama LoL oynarken istemeden bağırıyorum.
Kulaklık SteelSeries Arctis fakat kulaklıkla bir alakası yok çıkarıp denediğimde yine bağırınca monitörüm küsüp kapanıyor.
Denediklerim;
Farklı kabloyla denemek.
Yeniden başlatmak.
Güzel sözler söylemek.
Video.

Pcmle kavga ediyorduk 8 saattir Doom Eternal oynuyordum PC çok sıcak yanıyor en son PC dedi ki Ve RGB ışıklar yanıp sönmeye başladı bende işareti anlayıp hemen kapattım bilgisayarı yattım uyudum.

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-04_222545.png
    resim_2021-05-04_222545.png
    413,9 KB · Görüntüleme: 110
Pcmle kavga ediyorduk 8 saattir Doom Eternal oynuyordum PC çok sıcak yanıyor en son PC dedi ki Ve RGB ışıklar yanıp sönmeye başladı bende işareti anlayıp hemen kapattım bilgisayarı yattım uyudum.
Sakin olun. Bu tür durumlarda ona 360 mm sıvı soğutma alın. Ona süprizler yapın aranız düzelecektir.

Denediklerim;
Farklı kabloyla denemek.
Yeniden başlatmak.
Güzel sözler söylemek.
Video.

Neden bağırıyorsunuz küçücük çocuğa?

Ya yeme bizi kardeşim, aşağıdan ayağınla HDMI kablosuna dokunuyorsun. Aynı sorun bende de var ayağım çarpınca gidiyor sonra geri geliyor.

Herkes aynı şeyi söylüyor. Gerçekten sorun bu değildi.

Monitör ara ara kapanıyordu, ben keşfedememiştim. Bir gece bağırdığımda olduğunu fark ettim. Meğerse bağırmasam bile kulaklığa temas etmem yeterliymiş. Yani kabloya falan dokunduğum ya da başka birinin müdahalesi yok. Bildiğin kulaklık belli bir ses alınca monitörü anlık kapatıyor.

Nasıl çözdüm? Realtek driverını kurmuştum bir gün(amacım çözmek değildi) ve kendi kendine sorun ortadan kalktı. Hala aynı monitörü kullanırım.

Geri
Yukarı