Bilgisayarımı birisi kontrol ediyor

mcyazilim

Yoctopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Bu sorun daha önce 2 kez daha başıma geldi ve 1'inde virüs programıyla tehdit bulmuştum ancak diğer 2'sinde bulunamadı. 3'ünde de leage of Legends oyunu oynarken karakterin rastgele bir şeyler yapmasından sonra chati actıgımda chate Türkçe olarak cümleler kuruldu. Anında PC ve modemi kapattım. Öncekilerde de format atmıştım. Bugün tekrar başıma geldi. Oyun chatine "bu mobil değil bak" yazdı gerisini yazmadan PC kapattım. Oyun kapattıktan sonra da bilgisayarmıda notepad actıgımda daha önceden yazılar yazılmıştı. Bugün tekrar başıma geldi, antivirüs programları ile tarama yaptığımda herhangi bir sonuç alamadım. Tekrar format mı atmam gerekli? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Bu sorun daha önce 2 kez daha başıma geldi ve 1'inde virüs programıyla tehdit bulmuştum ancak diğer 2'sinde bulunamadı. 3'ünde de leage of Legends oyunu oynarken karakterin rastgele bir şeyler yapmasından sonra chati actıgımda chate Türkçe olarak cümleler kuruldu. Anında PC ve modemi kapattım. Öncekilerde de format atmıştım. Bugün tekrar başıma geldi. Oyun chatine "bu mobil değil bak" yazdı gerisini yazmadan PC kapattım. Oyun kapattıktan sonra da bilgisayarmıda notepad actıgımda daha önceden yazılar yazılmıştı. Bugün tekrar başıma geldi, antivirüs programları ile tarama yaptığımda herhangi bir sonuç alamadım. Tekrar format mı atmam gerekli? Yardımcı olabilir misiniz?
Hocam açın notepad'i bir o yazsın bir siz konuşun arkadaşla derdi neymiş anlatsın

Merhabalar,

Script falan kullanıyorsanız LoL'de oradan bulaşabilir. abi/kardeş arkadaş varsa dalga geçmek için bağlanıyor olabilirler. IObit uninstaller ile tüm programlara göz gezdirin tuhaf ismini bilmediğiniz belirsiz yazılım varsa silin hemen. Buraya da atın ki görelim. Son olarak taramayı sadece C diskine değil takılı diğer disklere ve flash belleklere de yapın. Kaspersky öneririm daha önce 5 kez format atıp çözemediğim sorunu çözmüştü.

Allah Allah dertleri neymiş.
Bilgisayarı kapatmak yerine interneti kapatın ve öyle virüs taraması yapın yoksa hacker bey virüs taramasını kapatır mantıken.

Yeni konular

Geri
Yukarı