IP adresim şahısın elinde ve bilgisayarımı kontrol ediyor

İlk öncelikle bayağı bir yorum okudum arkadaşlar teşekür ederim tekrardan :D Arkadaş lamerinteki olduğunu bende düşünüyordum, formatladım bilgisayarı. Modem işini dediğiniz gibi hallediceğim tekrardan teşekür ediyorum gece bu kadar kısa sürede bu kadar yanıt gelmesi beni mutlu etti. Bence mahkemeye vermeye gerek yok yaşım zaten 13 yaş falan o yüzden ileri olsaydı yaşım böyle heriflerin başkalarını korkutmasını bende istemezdim, tekrardan hepinize teşekkürler. Bir de akıllı görev yöneticisini devre dışı bıraktırtmış girmeme engel olsun diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
YigitSoKawaii tarafından yazılan mesaj.
Bundan sonra bilmediğiniz uygulamaları indirip açmayın. :) RAT türündeki yazılımların tuzağına ancak bu şekilde düşebilirsiniz. Gel bak evladım sana lolipop vereceğim diyen ev arabasına çağıran kötü niyetli kötü adamlar gibi düşün. :D

Kendisinin yaptıkları tamamen yasa dışıdır. 18 yaşından büyük 1. derece aile akrabalarınızdan birine bu durumu anlatarak şikayet etmesini sağlayabilirsiniz. (Anne veya baba gibi.)

Bu şahıs sana herhangi bir uygulama indirtdiyse IP'ni çok kolay görebilir.
Görev yöneticisini açın vbc.exe varsa tıklayın sonlandırın.
Her PC açışınızda bunu yapın. Bağlantı kopar.
Yanlış bilgilendirme.

Öyle bir şey yok.

Evet arkadaşlar olayı dahada uzatmaya gerek yok, siber suçlara vermek son çare. Arkadaş hala beni tehdit ediyor ama adam akıllı yaptığı bir şey yok. Teşşekürler.

Hiçbir halt yapamaz.

Lamer'in tekiymiş kimse. İlk olarak IP adres ile günümüzde adam akıllı DDoS harici saldırı yapamazsın. Onu da yapsa yine lamerliğini konuşturur.

System32 üzerine atılan virüs silinemiyor kısmında gülme tuttu :) ya ben çok kendini bir halt sanan gördüm ama böylesini görmedim.

Mikrofona eriştiyse rat falan yemişsindir. Güzel bir ıs kur ve sistemine tam tarama yap yeterli.

Ve asıl vahim şey şu ki kendisi sana rat yedirdiyse kendi IP adresi de bulunabilir :)

Bu arada konuda farazi yorum yapmayın arkadaşlar. Yarardan çok vakit kaybına neden olmayalım. Emin olduğumuz şeyleri yazalım.

Bende konuya şans eseri denk gelip okudum benzer bir olay benim de başıma gelmişti ama bende o "yakın" (!) arkadaş sızmamıştı ama ben ne olur ne olmaz format atmıştım. Sizde Recep hocam gibi 1 tane Windows flashı hazırlayın dursun her ihtimale karşın (bu arada format atarken hard diskin hepsini silip yeniden yüklediğimize göre System 32 de siliniyor ve Windows 10 yükleme talimatı verdiğimizde 0'dan yükleniyor benim bildiğim kadarıyla). Konu sahibine tavsiyem o arkadaşla iletişimini azalt ya da engelle geç cidden rahat ediyorsun engelleyince. Bilgisayar için de format at düzelir büyük ihtimalle.

İnternetinizi keserseniz uzaktan erişimi sonlandırmış olursunuz. Ayarlar'dan bu bilgisayarı sıfırla deyin ve dosyalarımı saklayarak sıfırla diyin. Sorun çözüldü.

Geri
Yukarı