IP adresim şahısın elinde ve bilgisayarımı kontrol ediyor

Kasma bu kadar hangi gerekçe vs. aksi belirtilmediği sürece herkese statik IP verilmez ek olarak satılır. Yani opsiyon oluyor. Opsiyonlar ek olarak belirtilmediği sürece olmadığı varsayılır. Genel bir kuram yani.

Kasma falan yok, konuşma tarzım bu şekilde benim. Ek olarak belirtilmediği sürece varsayılan olarak sayılabilir evet. Fakat, kendisinin statik IP kullandığından ya da böyle bir şeyden haberi olmayabilir/bilmiyordur. örnek veriyorum evde en küçük yaş grubuna sahiptir, abisi hizmeti satın almıştır vesaire...

Kasma falan yok, konuşma tarzım bu şekilde benim. Ek olarak belirtilmediği sürece varsayılan olarak sayılabilir evet. Fakat, kendisinin statik IP kullandığından ya da böyle bir şeyden haberi olmayabilir/bilmiyordur. örnek veriyorum evde en küçük yaş grubuna sahiptir, abisi hizmeti satın almıştır vesaire...

:) Eminim öyledir. Her konuda böyle varsayımlar üzerinden gidiyorsanız işiniz var.

Mikrofona eriştiyse RAT felan yemişsindir. Güzel bir IS kur ve sistemine tam tarama yap yeterli.

Kendisinin IP adresini modem arayüzü üzerinden sürekli bağlantı kurulan IP/DNS adresiyle veya Wireshark isimli üçüncü parti yazılım ile bulunabilir. :) Fakat eğer RAT yemiş ise ve bu avcılık yapan çakma Hacker arkadaşımız şuan RAT üzerinden konu sahibi ile uğraşıyorsa muhtemelen buranın sayfasını da kapatıyor olabilir. :D

En yakın savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun. Kendisini affetmeyin, kesinlikle. Sonuna kadar zorlayın, sonradan zaten ayağınıza kapanacak. Kendisinden tamamen kurtulmak için bilgisayarınıza format atabilirsiniz. Format sonrası kişiyi her yerden engelleyin.

Gerilim sağlamıyorum, dalga geçmek amaçlı yazması hoşuma gitmedi.
Dalga geçtiğini hiç sanmıyorum. Yine de sizin de böyle sert şekilde mesaj yazmanıza hiç gerek yok. Hele ki bir moderatörün cevabının hemen altında olmamış.

Neyse konuyu saptırmayalım. Forumda RAT ile ilgili açıklama konusu var mı diye araştırayım. Varsa da paylaşalım. :)

Öncelikle selamlar arkadaşlar.
Benim eskiden arkadaşım vardı ve onla yakın dosttuk tabii bende bir aptallık yaptım ve IP adresim gözuktu. Ondan sonra kustugumuzde IP adresim ile bilgisayarımı kontrol edebileceğini söyledi. Ve format atsam bile System32'ye dosya yerleştirdim formatlasan bile geçmez dedi. Ve galiba internet IP adresim değil. Bilgisayar IP'ni aldım dedi.
Ve tehdit ediyor ama böyle bir şey yapmıyorda değil. Daha önce bilgisayarıma girip mikrofonu ile konuşmuştu. Format atsam geçer mi? IP adresim ile neler yapabilir? Emailime girmeye çalışmış bende bilgisayarımı kontrol edebildiğini bildiğim için bilgisayarı kapalı tutuyorum. Lutfen yardım edin.

Format at büyük ihtimal boşa sallıyordur baktın kontrol ediyor videosunu çek ve polise git. Buraya yazdıklarını git anlat. Veya direkt polise git bir kez daha yaparsa videoya çekip. Eğer rahatsız oluyorsan.

Geri
Yukarı