Bilgisayarımı hacklediler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu kapanmıştır. HDD ve SSD'yi formatladım.

Beni başkasıyla karıştırdınız galiba.

Hocam aynı şeyler bana da oldu 2 hafta önce, PC 2-3 kere dondu yeniden başlatıldı. Sonra hemen Kaspersky ve Avast kurup tüm virüsleri temizledim. Tek zarar Ubisoft hesabımın Gmail'i ve şifresi değişti. Onuda destek ekibiyle iletişime geçerek kurtardım.

Oyun hilesi indirmiştim. Dosyayı açınca bir anda sistemimi kontrol etmeye başladılar. RAT yedim galiba. Hemen interneti kesip bilgisayarı kapattım. Bu virüsten nasıl kurtulabilirim?

Format atmışsınız zaten tam da onu diyecektim. Güçlü Av'ler ile sistemi taratın ve bütün hesaplarınızın şifrelerini değiştirip iki aşamalı doğrulamayı açın.

Oyun hilesi indirmiştim. Dosyayı açınca bir anda sistemimi kontrol etmeye başladılar. RAT yedim galiba. Hemen interneti kesip bilgisayarı kapattım. Bu virüsten nasıl kurtulabilirim?

Hocam şifreleriniz kayıtlıysa, format atın işte. Riske almayın, şifreleriniz kayıtlı değilsede bir flash bellekten antivirüs programı kurmayı deneyin ancak antivirüs programı kurulur mu bilmem internet olmadan, kurulsa dahi büyük ihtimalle antivirüs veritabanları güncel olmayacaktır. En iyisi hemen format atmak ve telefon aracılığı ile hesapların şifrelerini ve en önemli hesapların e-posta adresine kadar değiştirmek + iki adımlı doğrulama faktörünü hesaplarda açmak.

RAT'tan kurtulmanın tek yolu formattır iyi ki modemi kapatmışsın yoksa her şey uçmuştu ona.

HDD'de 800 GB'ye yakın oyunum var. Steam ve Epic Games üzerinden. Onlar gider. O yüzden atamam.

Hocam adamla birlikte kullanırım diyorsan sorun yok oynayabilirsin :)

RAT'tan kurtulmanın tek yolu formattır iyi ki modemi kapatmışsın yoksa her şey uçmuştu ona.

Hocam adamla birlikte kullanırım diyorsan sorun yok oynayabilirsin :)
Modemi kapatmadım hemen internetini kestim sistemin.

Hocam ilk olarak interneti kesin. Güvenli moda alın, Kaspersky ile tam tarama yapın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı