Bilgisayarın RGB fanları kapatılırsa sorun çıkar mı?

Salvatorio

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde RGB fanların kumandası var. Fanlardan ses geliyor boştayken ama rahatsız edici seviyede değil. Ama ben yine de kapatmak istiyorum, bir zararı olur mu? Bir de yükteyken kapatsak ne olur? RGB kumandayla fan sesini kapatabiliyorum.

Fanları boştayken kapatmak sıkıntı yaratmaz. Bu işlemi yaptıktan sonra sıcaklıkları kontrol edin ama. Yük altında fanları kapatmayı hiç önermem zaten o fanların amacı yük altında bilgisayarı soğutmak. Para vermişsiniz o kadar neden kullanmayasınız.

"RGB kumandayla fan sesini kapatabiliyorum." Buradaki cümleyi anlamasam da sanırım kumanda ile fanların çalışmasını durduruyorsunuz. Hayır bir sorun teşkil etmez sistem yük altında değilse ısınacağını sanmıyorum. Yükte iken kapatırsanız sistem ısınır ve istenmeyen sorunlar ortaya çıkabilir.

"RGB kumandayla fan sesini kapatabiliyorum." Buradaki cümleyi anlamasam da sanırım kumanda ile fanların çalışmasını durduruyorsunuz. Hayır bir sorun teşkil etmez sistem yük altında değilse ısınacağını sanmıyorum. Yükte iken kapatırsanız sistem ısınır ve istenmeyen sorunlar ortaya çıkabilir.
Evet onu demek istemiştim. Düzgün yazamadım uykulu olduğumdan. Ama kapatmayacağım cevaplardan sonra. Tüm cevaplar için teşekkürler.

Geri
Yukarı