Bilirkişi süreci nasıl işiyor?

Makaleler
1
1 ölü piksel nedeniyle laptop iadesi için THH'ye başvurmuştum. Bilirkişi görüşü istemişler sanırım. Bilirkişi aradı laptopu istedi kaymakamlıkta teslim etmemi söyledi. Bundan sonra süreç nasıl işleyecek? Laptop bilirkişide mi kalacak yoksa sorunu mu görmek istiyor sadece?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilirkişiye mutlaka aşağıda linkini vereceğim konudaki mahkeme kararlarını da iletin. Bazı bilirkişiler bilemeyebiliyor, mahkemeye itiraz ile işiniz uzamasın.

Güncelleme** Arkadaşlar bugün laptopu bilirkişiye iade ettim. Teknorya firması savunmasında 3'e kadar ölü piksel normal demiş detaylı bir savunma vermiş sanırım. 1 hafta sonra geri alacağım. Bilirkişi" ben evet ölü piksel var desem bile karşı taraf 15 gün içinde itiraz edebilir karar ne oluyor bilmiyorum ama seni haksız bulurlarsa mahkeme ücretini falan ödersin" dedi. Tamam sıkıntı yok dedim.

Merhaba, bilirkişiye mutlaka aşağıda linkini vereceğim konudaki mahkeme kararlarını da iletin. Bazı bilirkişiler bilemeyebiliyor, mahkemeye itiraz ile işiniz uzamasın.

WhatsApptan attım.

Bilirkişi incelemesini yapacak ve raporunu ilgililere sunacak. Bu süreçte cihazın kendisinde kalması muhtemeldir.
Dediğiniz gibi oldu hocam

Son düzenleme:
Güncelleme** arkadaşlar bugün laptopu bilirkişiye iade ettim. Teknorya firması savunmasında 3'e kadar ölü piksel normal demiş detaylı bir savunma vermiş sanırım. 1 hafta sonra geri alacağım. Bilirkişi" ben evet ölü piksel var desem bile karşı taraf 15 gün içinde itiraz edebilir karar ne oluyor bilmiyorum ama seni haksız bulurlarsa mahkeme ücretini falan ödersin" dedi. Tamam sıkıntı yok dedim.

WhatsApp'tan attım.

Dediğiniz gibi oldu hocam.

Mahkeme kararı var. Hiçbir şey yapamazlar. İtiraz etsinler, hiçbir şey çıkmaz. Paylaştığım belgeleri mahkemeye sunduğunuz takdirde, süreç sonunda mutlaka lehinize sonuç çıkacak. İçiniz rahat olsun.

Mahkeme kararı var. Hiçbir şey yapamazlar. İtiraz etsinler, hiçbir şey çıkmaz. Paylaştığım belgeleri mahkemeye sunduğunuz takdirde, süreç sonunda mutlaka lehinize sonuç çıkacak. İçiniz rahat olsun.
Hocam teşekkür ederim. Attım bilirkişiye WhatsApptan okusun. Dediğiniz gibi emsal kararlar var.

Bilirkişi "ben evet ölü piksel var desem bile karşı taraf 15 gün içinde itiraz edebilir karar ne oluyor bilmiyorum ama seni haksız bulurlarsa mahkeme ücretini falan ödersin" dedi. Tamam sıkıntı yok dedim.
Burada kavramlar karışmış sanıyorum. Siz mahkeme sürecinde misiniz tüketici hakem heyeti başvurusu sürecinde mi? Mahkeme sürecinde sunulan bilirkişi raporuna sadece karşı taraf değil siz de itiraz ya da beyan sunabilirsiniz. Açıklamak gerekirse bilirkişi lehinize rapor verse dahi beyan sunarak bu durumu pekiştirebilirsiniz, itiraz edeceğiniz noktalar olursa bunları belirtebilirsiniz. Bilirkişi hangi aşamada olduğunu bilmiyor mu? Pek anlayamadım durumu, mahkeme ücreti nereden çıktı?

Burada kavramlar karışmış sanıyorum. Siz mahkeme sürecinde misiniz tüketici hakem heyeti başvurusu sürecinde mi? Mahkeme sürecinde sunulan bilirkişi raporuna sadece karşı taraf değil siz de itiraz ya da beyan sunabilirsiniz. Açıklamak gerekirsebilirkişi lehinize rapor verse dahi beyan sunarak bu durumu pekiştirebilirsiniz, itiraz edeceğiniz noktalar olursa bunları belirtebilirsiniz. Bilirkişi hangi aşamada olduğunu bilmiyor mu? Pek anlayamadım durumu, mahkeme ücreti nereden çıktı?

İtiraz edip kazanırlarsa mahkeme ve avukatlık ücretleri tüketiciye yansıtılıyor, onu demiş. Ancak ölü piksel meselesinde tüketicinin kaybetme ihtimali yok.

Geri
Yukarı