Bilişim dersinde öğretilen boş bilgiler

MR.White

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilişim dersinde öğretilen bilgilerden bahsetmek istiyorum. Bilişim dersinde öğretilenlerin uygulandığı işletim sistemi Windows XP yani 14 senelik işletim sistemi ki herhangi bir insan dışarıdan aldığı bilgisayarda Windows 8.1 gelecek yani öğretilen bilgilerin hiç anlamı yok. Ayrıca "mükemmel" şekilde olan müfredatımızda olan bilgiler yüzünden insan bilgisayar kasasına yaklaşmaktan korkar derecede gereksiz ve saçma örneğin hayla floppy disk'ler kitapta yer edinmiş hayla CRT ekranları anlatıyorlar. Bir işletim sisteminin çalışma şeklini anlatmak yerine bir Windows XP'nin işletim sistemi olduğunu söylüyorlar. Bir oyun çubuğunun ne olduğunu ve ses kartına bağlandığı gibi yalan bir bilgi veriyorlar. Ve hala bilgisayarın neresine basarak açılacağını ve neresine basarak kapanacağını gösteriyorlar. İNSANIN İÇİNDE Kİ FİKİRLERİ AÇMAK YERİNE İÇERİDE KAYBOLUP DIŞA AKTARMAMASINI SALIYOR. Hal böyle olunca ülkemizden Google gibi büyük teknoloji şirketlerinde çalışan ufku açık bireyler çıkamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim bilgisayarlar Win 7 ama hoca XP. :D Adam birşey bilmiyor. Ben de derste sıkılınca Technopat a giriyorum. Hoca da gelip işin gücün ekran kartları ve sistemlerle uğraşmak diyor. :D Her derste bu oluyor.

Bizim bilgisayarlar Win 7 ama hoca XP. :D Adam birşey bilmiyor. Ben de derste sıkılınca Technopat a giriyorum. Hoca da gelip işin gücün ekran kartları ve sistemlerle uğraşmak diyor. :D Her derste bu oluyor.
Ben maalesef onu dahi yapamıyorum 1 mbit internet hızı ile Google arama bölümünü dahi göremiyorum.

Ben maalesef onu dahi yapamıyorum 1 mbit internet hızı ile Google arama bölümünü dahi göremiyorum.
Bizim okul 2009 da açıldığından az da olsa internet hızlı. Tahtadan youtube a girip 240p de video izleyebiliyoruz. (30 sınıf var + 16 20 PC)

Bizim okulun sistemi bayağı kötüydü. Windows XP işletim sistemi olan 256mb ram'e sahip olan bir sistemdi. Bende bir sistem çıkarttım müdüre ve kabul edildi. Biz kullanamadık ama bu senekiler kullanıyor. :)

Bizim okulun sistemi bayağı kötüydü. Windows XP işletim sistemi olan 256mb ram'e sahip olan bir sistemdi. Bende bir sistem çıkarttım müdüre ve kabul edildi. Biz kullanamadık ama bu senekiler kullanıyor. :)
Helal olsun.

Hayır hocam anlamadığım şu kütaphane yok tamamda internete engel koymak nedir biz istediğimiz bilgileri nereden öğreneceğiz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı