Bilişim ve teknoloji dersinde bilgisayara virüs bulaştı

nihilist31

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Patates /:
Öncelikle isim ve profil fotoğrafı için çok ama çok özür dilerim, hesap benim değildir ve oluşturduğum konuyu "trol" algılamayınız. Bugün bilişim ve teknoloji dersinde öğretmenimiz bize PC'den kodlama ile ilgili bir çalışma yaptırıyordu. Ben yapıp puanımı aldım öğretmenim bana yapamayan arkadaşlarına yardım et dedi benim de yakın arkadaşım yapamamıştı yanına gittim (tek oturuyordu) yardım etmeye başladım ve bitirdik. Sonra arkadaşım kaytaralım dedi Google'ı açtı (Google'ı açmamız yasak) saçma sapan virüs-scam dolu sitelere girdi ve en sonunda bilgisayara virüs bulaştırdı, bende malum, arkadaş ortamı kaytarayım dedim virüsü sileriz diye düşündüm (bilgisayardan gayet anlarım) sonra virüsten dolayı profil arka planı değişti, değişik uygulamalar indi bilgisayar kastı, dondu Arapça değişik dosyalar çıktı ana ekranda. Arkadaşımla ben gülme krizine girdik ama "hiç kimse" fark etmedi. Sonra ben bilgisayarı yeniden başlatıp virüsü Windows Defender aracılığıyla etkisiz hale getirdim. Ardından aptallığım tuttu Arapça dosyaları çoğaltıp içine bu dosyaya girenleri kötüleyen bir txt dosyası yazdım ve ekran tamamen Arapça dosyalarla doldu. Ders bitti öğretmenimiz bilgisayarları falan kapattırdı zaman kalmadı dosyaları silemedim :(. Yarın sabahtan okula gidip bilgisayardan o dosyaları silmeyi planlıyorum, kendimi çok kötü hissediyorum; yanlış anlamayın derslerimde çok başarılı, okulda ayrıyeten konularda yetenekleri olan, öğretmenlerin gözünde bir öğrenciyim. Sizce n'apmalıyım, kendimi çok ama çok kötü hissediyorum... :(

Eğer içiniz hiç rahat değilse hocayla görüşün. Evet muhtemelen kızabilir ancak temiz kurulumla Windows'u yeniden kurarsa hiçbir şey kalmaz.

Özür dilerim yanlışlıkla alıntıla tuşuna bastım, şey, çok utanıyorum ve o öğretmen en sevdiğim öğretmen ayrıca bilgisayarda virüs silindi, bir tek o Arapça dosyalar var.

Özür dilerim yanlışlıkla alıntıla tuşuna bastım, şey, çok utanıyorum ve o öğretmen en sevdiğim öğretmen ayrıca bilgisayarda virüs silindi, bir tek o Arapça dosyalar var.
Aslında yaptığınız değişik olmuş çünkü dark web virüsü olsaydı ayvayı yemiştiniz.

Bir sonraki derste en köşe yere gidin ve silin kafa sıkmaya gerek yok.(eğer virüs çalışmayı durdurduysa)

Çok teşekkür ederim, sonraki ders tam 1 hafta sonra. Ama başka sınıflarda ortak bilgisayarı kullanıyor. O yüzden yarın erkenden okula gidip o dosyaları silmek istiyorum çünkü dosyaların içine saçma sapan şeyler yazmıştım :(.

virüsten dolayı profil arka planı değişti, değişik uygulamalar indi bilgisayar kastı, dondu Arapça değişik dosyalar çıktı ana ekranda.
Konuda yazdığınız karmaşayı yaratan virüs hakkında gayet rahat ve emin bir şekilde ''silindi'' yazmışsınız ?!!!
Üstelik okul bilgisayarı yani ortak kullanılan ve ortak ağa bağlı bir bilgisayar. Diğer bilgisayarlara da bulaşacak hatta USB vs ile evlerdeki bilgisayarlara bile sıçrayabilir.
O bilgisayarda o kadar karmaşa çıkmışsa ancak format paklar hatta bana kalsa başlı başına
format bile yetmez LLF-Secure.. atardım..
Ya trol konu ya da bilgisayardan gayet anlamıyorsunuz. :)

Bir virüsün o kadar kolay silinmesi acayip zor birşey ya yapan kişi çok acemiydi ya da siz çok acemisiniz ki o kadar kolay silindiğini düşünüyorsunuz. O bilgisayarlar hepsi bizim okulumuzda hocanın bilgisayarına bağlıydı yani hoca bizim yaptığımız şeyleri izleyebiliyordu eğer sizdede böyleyse ve virüs silinmediyse size bir sela okumak istiyorum .

Bir virüsün o kadar kolay silinmesi acayip zor birşey ya yapan kişi çok acemiydi ya da siz çok acemisiniz ki o kadar kolay silindiğini düşünüyorsunuz. O bilgisayarlar hepsi bizim okulumuzda hocanın bilgisayarına bağlıydı yani hoca bizim yaptığımız şeyleri izleyebiliyordu eğer sizdede böyleyse ve virüs silinmediyse size bir sela okumak istiyorum .
Silindi adım gibi eminim, öğretmen ayakta diğer bilgisayarları geziyordu bu olayı yaptığımızda.

Konuda yazdığınız karmaşayı yaratan virüs hakkında gayet rahat ve emin bir şekilde ''silindi'' yazmışsınız ?!!!
Üstelik okul bilgisayarı yani ortak kullanılan ve ortak ağa bağlı bir bilgisayar. Diğer bilgisayarlara da bulaşacak hatta USB vs ile evlerdeki bilgisayarlara bile sıçrayabilir.
O bilgisayarda o kadar karmaşa çıkmışsa ancak format paklar hatta bana kalsa başlı başına
format bile yetmez LLF-Secure.. atardım..
Ya trol konu ya da bilgisayardan gayet anlamıyorsunuz. :)
Silindiğine eminim.

Geri
Yukarı