Bilişim Teknolojileri Alanı Hakkında Birkaç Soru

• Konuyu başlatan UKMan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 702
U

UKMan

Ziyaretçi
Arkadaşlar bugün bilişim teknolojileri alanında ilk günüm ve sizlerden birkaç şey öğrenmek istiyorum yani örneğin elektronik dersi var dediler biraz bahseder misiniz ve mesleğe ait diğer derslerden.

Elektronik dersi ilk dönem lehimle ilgili dersler ikinci dönem devreler (temel mantık devreleri,analog devre,temel devre uygulamaları)
birde sistem bakım ve onarım var bilgisayar bileşenleri ve donanımları ile ilgili her şey ve uygulamaları . 5 sene önce mezun olduğumda bu dersleri gördüm

Temel elektronik dersinde bir çok onu vardır. Örnek verecek olursak: Doğru akım ve alternatif akım devreleri, temel devre uygulamaları, analog devre uygulamaları ve temel mantık devreleri. Bu konular dışında öğretmen farklı bir konu işlemek isterse işleyebilir. Fakat sen 9. sınıfta bu dersleri göreceğini söylüyorsun, ben bu dersleri 10. sınıfta gördüm. :) Ve 11. sınıfa geçtim bilmek istersen. Ayrıca web tasarım alanında okuyorum.

ATl bilişim 11. sınıftayım veri tabanına geçtim.

10. sınıftasın sanırım, Temel elektronik ölçme dersini diyorsan bize teorik öğretiller, Bilişim Teknolojileri dersinde, bilgisayar donanım birimlerini, işletim sistemi kurulumu sürücü yüklenmesi falan öğrendik.

Programlama Temelleri dersinde ilk flowchart ile algoritma öğrendik sonra VS 2010 da C# console application ile basit uygulamalar yaptık, Teknik resim dersinde hoca bir şeyler çizdiriyordu, kalem cetvel tutmasını falan öğrendik, mesleki gelişimden bir şey anlamadım, ezberleyip geçtim.

ATl bilişim 11. sınıftayım veri tabanına geçtim.

10. sınıftasın sanırım, Temel elektronik ölçme dersini diyorsan bize teorik öğretiller, Bilişim Teknolojileri dersinde, bilgisayar donanım birimlerini, işletim sistemi kurulumu sürücü yüklenmesi falan öğrendik.

Programlama Temelleri dersinde ilk flowchart ile algoritma öğrendik sonra VS 2010 da C# console application ile basit uygulamalar yaptık, Teknik resim dersinde hoca bir şeyler çizdiriyordu, kalem cetvel tutmasını falan öğrendik, mesleki gelişimden bir şey anlamadım, ezberleyip geçtim.

İşletim sistemi kurulumunu bilmeyen yoktur herhalde :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı