BİM rezaleti

Ben de gittim sırada ilk ben vardım, kapıları açtılar girdim ve girdiğimde çoktan 1'inin satışı yapışmıştır. Biz girdik alan o iki kişi teşekkür edip çıktı. Maalesef beklenilen bir durumdu. Ayrıca Samsung çalışanlarından 2 kişi kapı kapı BİM mağazası girip kulaklık toplamaya çalıştılar.
Coğrafya her konuda kaderdir.

BİM'den bunu beklerdik zaten. BİM kim indirim yapmak kim. Gelse de maks. 2-3 tane gelir.
Çok küçük düşünüyorsunuz, gelse de max 2-3 tane gelecek nedir ya? Bim'i sevmem, alışveriş yapmam, tasrif de etmem ama Bim dediğin zincirin 10 bin şubesi var her şubeye 2-3 tane geldiğini düşünürsen 30bin adet ürün demek yapılan indirimi de bakarsak ufak bir iş değil bu. Bu bahsettiğiniz şey İncehesap, Vatan Bilgisayar Teknosa'yı falan aşan işler. Çok gereksiz bir muhabbet dönüyor burada.

Buradaki rezalet nerede anlayamadım. Tedarik firması sıkıntı çıkarmış BİM'in yapacağı bir şey yok ki.

Dostum BİM'in her zaman standart olayı. Benim karşı binamda BİM var sabah açılır açılmaz gidiyorum. Abi elimizde kalmadı diyorlar elektronik ürün olarak ne gelirse gelsin hep aynı cevabı duyuyorum. Adamlarla birlikte marketi açıyoruz benden başka kimse yok kime ne zaman sattın. Parasını vereyim önden ayır dediğim zaman abi ayırma gibi bir durum yok diyorlar. Gelen ürünleri satmıyorlar kendileri alıyor ve dışarı satıyorlar. Bu her zaman böyleydi kontrol edilmediği sürece böylede devam eder.

Buna yapacak bir şey yok. Vatan'mı, Teknosa mı? BİM orası. Kalkıp 1000 tane kulaklık getirecek değil. Her şubeye 1000 tane alacak olsa, tüm Türkiye'yi düşün.

Aynı şey geçen başıma geldi. 128 GB USB bellek 60 lira idi A-101'de. Çanakkale Merkez'de kendi civarımda tüm A-101'leri gezdim, yaklaşık 9 tane market. Sadece 1 tanesinde vardı o USB bellek. 9 marketten 1 markette vardı ve 1 tane vardı. Evet. Bayağı 1 tane.

Çünkü satılmayınca elinde kalıyor, başka kampanyalar ile onu satmaya çalışıyor.

Bugün şansıma mı? Artık bilemiyorum. 9 BİM gezdikten sonra Rival 3'ü buldum. Sanırım çok rağbet görmeyen bir yerdi. Bakmadığınız şube varsa şansınızı deneyin. Yaşadığım yer köy falan da değil yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı