Binaya TürkNet fiber geldi

Oturduğum binaya altyapı sorgulaması yaptım hale bak. 😂

Eki Görüntüle 673848

Benim VDSL2 altyapıda gösterdikleri ADSL port :D.

2020.09.19-19.00.png

Bir de yan müstekil sitedeki gösterdikleri hız.

2020.09.19-19.01.png

Biz TT'ye göre Vatan haini muhamellesi görüyoz :(.

Yusuf kıraç'a ve TT Destek'e yazmıştım. Önce TT Destek'ten cevap geldi. Sonra Yusuf kıraç'tan. Ve az önce aradılar. Teknik ekip fiber için uygunluğu kontrol ettikten yani keşif yaptıktan sonra tekrar arayacaklar. Bu kadar hızlı yanıt vereceklerini düşünmemiştim. Aslında güzel oldu bu. Yarın da fibere uygunluk var diye ararlarsa doğum günü hediyesi olmuş olur :)
Bu Yusuf Kıraç bir bana cevap vermiyor ya :(.
Az önce tekrardan aradılar 444 0 375'ten.
"Tarafımıza, adresinizde fiber altyapının bulunmadığı, ilgili çalışmaların başlatılacağı ve süre bilgisinin olmadığı hakkında bir cevap geldi" dediler. Dostum neler oluyor?
Müşteri hizmetlerine güvenmeyin. En net bilgiyi İlçe Telekom Müdürlüğünden alırsınız. Bana da 1 ay önce "Yıl Sonuna kadar dairenize kadar fiber çekeceğiz." diyorlardı. Şimdi ise ADSL altyapıya kapasite artırımı yapacağız diyorlar :).

Bu Yusuf kıraç bir bana cevap vermiyor ya :(.

Müşteri hizmetlerine güvenmeyin. En net bilgiyi ilçe Telekom müdürlüğünden alırsınız. Bana da 1 ay önce "yıl sonuna kadar dairenize kadar fiber çekeceğiz." Diyorlardı. Şimdi ise ADSL altyapıya kapasite artırımı yapacağız diyorlar :).

Zaten Telekom müdürlüğüyle konuştum. Arayan kişi oturduğum binayı biliyordu zaten.

Benim VDSL2 altyapıda gösterdikleri ADSL port :D.

Eki Görüntüle 673851

Bir de yan müstekil sitedeki gösterdikleri hız.

Eki Görüntüle 673852

Biz TT'ye göre Vatan haini muhamellesi görüyoz :(.
Merhaba. Bence tam tersi. Portunuz VDSL'dir ancak size verilen paket ADSL'dir ve dolayısı ile santraldan en fazla ADSL2+ sinyal alabilirsiniz. Benim ev ile santral arası mesafe 1.6 KM ve zaten VDSL için pek önerilen bir mesafe değil ancak, ben yinede VDSL talep ettiğimde, portumun VDSL olduğunu ancak mesafenin fazla olması sebebiyle, Türk Telekom'un vermek istemeyeceği hakkında bilgilendirildim. Ancak ben deneysel olarak talep ettim. ADSL ile 12 Mbps Download ve 0.6 Mbps Upload alırken, VDSL ile belki bu hızların iki katına yakın Download ve Upload hızı alabilirim diye talep ettim ama, mesafeden dolayı vermiyorlar. Tek çare, evimin 200 metre ilerisinde bulunan eski saha dolabını söküp, VDSL2 destekli DSLAM'a sahip en az Tip 7 saha dolabı eklemeleri gerekiyor. Lakin, kimse şuana kadar burası için yatırım yapmadı. Aydın'ın Didim ilçesine yaşıyorum. Buraya TürkNet Fiber'i bırak, TürkNet YAPA VDSL/ADSL bile gelmez...

Ben TürkNet kullanıcısıyım ve VAE ADSL olarak hizmet alıyorum. Altyapı Türk Telekom'a ait. TürkNet'e destek kaydı açıp sorduğum zaman; "VDSL Port olmadığı için geçişinizi sağlayamıyoruz." dediler. Ancak, ben Türk Telekom'da yetkili olarak çalışan bir arkadaşa hattımı sistemden sorgulattırdım. Benim şuan bağlı olduğum santraldeki portumun VDSL olduğunu ancak, mesafe sebebiyle VDSL vermek istemedikleri yönünde konuştu.

Zaten Telekom müdürlüğüyle konuştum. Arayan kişi oturduğum binayı biliyordu zaten.
Çok güzel bir haber o zaman hocam. Bana ısrarla müşteri hizmetleri fiber çekeceğiz diyordu, müdürlüğe gittim böyle bir bilgi aktarmadık dediler. Şimdi müşteri hizmetleri de aynı şeyi söylüyor :)

Çok güzel bir haber o zaman hocam. Bana ısrarla müşteri hizmetleri fiber çekeceğiz diyordu, müdürlüğe gittim böyle bir bilgi aktarmadık dediler. Şimdi müşteri hizmetleri de aynı şeyi söylüyor :)

Yani bilmiyorum. İlgili arkadaşlar bölgeyi binayı detaylıca inceleyecek dediler. Kapıcıya haber verdik. Binada fazla delik açılmadan nasıl daireye kadar fiber ulaşır diye düşündük onun şemasını da kapıcıya attık. Ben orada olamayacağım için o gösterecek. Kendileri de bakarlar. Hafta içi gelip bakarlar sanırım. Binanın kamera sisteminden izlerim belki :)

Yani bilmiyorum. İlgili arkadaşlar bölgeyi binayı detaylıca inceleyecek dediler. Kapıcıya haber verdik. Binada fazla delik açılmadan nasıl daireye kadar fiber ulaşır diye düşündük onun şemasını da kapıcıya attık. Ben orada olamayacağım için o gösterecek. Kendileri de bakarlar. Hafta içi gelip bakarlar sanırım. Binanın kamera sisteminden izlerim belki :)
Hocam valla söz konusu Türk Telekom olunca, hiçbir söze inanasım gelmiyor artık. İşin peşini bırakmayın sürekli müdürlüğe gidin.

Yeni konular

Geri
Yukarı