BIOS güncellemesi sonrası pin ile giriş değiştirildi

LaZKoMaND

Centipat
Öncelikle yardımınız için şimdiden teşekkür ederim,

Anakart: BIOSTAR B450MH.

Anakartıma haziran ayında çıkmış olan BIOS güncellemesini yaptım (not: BIOSTAR B450MH modelinde 6.X ve 6.3 diye iki model var. Ocak ayında 6.3'den güncelleme yapmıştım. Şimdi ise aynıdır diye 6.Xden güncelleme yaptım). Güncelleme başarılı oldu ancak Windows'un şifremizi girdiğimiz ekranda güvenlik bilgileriniz değiştirilmiştir yazısı geldi ve benden yeni bir pin oluşturmam istendi. Pin oluşturmadan önce ise bilgilerimi girip e posta veya telefonuma doğrulama kodu gönderilecek.

Sorun şu, e-posta adresimi ve şifremi biliyorum. Telefon numaram doğru kontrol ettim ancak Microsoft'un göndereceği kod telefonuma bir türlü gelmiyor. İnternette bunun ile ilgili hiçbir video çalışma bulamadım. Telefonuna benden başka kod gelmeyen yok mu? Microsoft kendi sitesinde yardımcı olmaya çalışmış ama hiç yardımcı olmuyor anlattıkları. Sanki dalga geçiyorlar gibime geldi. Telefon numaramı güncellemek istedim, bana tekrar kod göndereceklerini; e-postamı yoksa telefon mu diye soruyor? Bu nasıl bir çelişkidir.

Sizlerden ricam bu kodun telefonuma nasıl geleceğini bilmek istiyorum. ya da bilgisayarıma girmem için aklınıza başka çözüm geliyor mu? Şu anda sadece bilgisayarıma girip oyun oynamak istiyorum.

E-posta yolu ile kod alamam çünkü gözüken e postanın tam adını ve şifresini bilmiyorum. Çocukken oyun amaçlı açtığım bir e-posta. Bu epostayı değiştirmek istediğimde yine kod gönderme ekranına atıyor ve yine kodu nereye atacağını soruyor. E posta veya telefonu seçmemi istiyor.

Çözüm önerisi olarak B450mh 6.3'ü yeniden indirsem mi diye düşünüyorum zarar vermek istemiyorum anakarta.

Güncel not: Telefondan doğru, bir şekilde numaramı güncellettirdim ancak güvenlik amaçlı 30 gün bekleyeceğimi söylüyor. 30 gün bekleyemem ve 30 günün sonunda doğrulama kodu geleceğinin garantisi yok. Yok mu bu microsufta ulaşabileceğim adresler?
Öncelikle yardımınız için şimdiden teşekkür ederim,

Anakart: Biostar B450MH

Anakartıma haziran ayında çıkmış olan BİOS güncellemesini yaptım (NOT: BİOSTAR B450MH MODELİNDE 6.X VE 6.3 DİYE İKİ MODEL VAR. OCAK AYINDA 6.3 DEN GÜNCELLEME YAPMIŞTIM. ŞİMDİ İSE AYNIDIR DİYE 6.X DEN GÜNCELLEME YAPTIM). Güncelleme başarılı oldu ancak windowsun şifremizi girdiğimiz ekranda güvenlik bilgileriniz değiştirilmiştir yazısı geldi ve benden yeni bir pin oluşturmam istendi. Pin oluşturmadan önce ise bilgilerimi girip e posta veya telefonuma doğrulama kodu gönderilecek.

Sorun şu, e-posta adresimi ve şifremi biliyorum. Telefon numaram doğru kontrol ettim ancak microsoftun göndereceği kod telefonuma bir türlü gelmiyor. İnternette bunun ile ilgili HİÇBİR VİDEO ÇALIŞMA BULAMADIM. Telefonuna benden başka kod gelmeyen yok mu? Microsoft kendi sitesinde yardımcı olmaya çalışmış ama hiç yardımcı olmuyor anlattıkları. Sanki dalga geçiyorlar gibime geldi. Telefon numaramı güncellemek istedim, bana tekrar kod göndereceklerini; e-postamı yoksa telefon mu diye soruyor?? Bu nasıl bir çelişkidir.

Sizlerden ricam bu kodun telefonuma nasıl geleceğini bilmek istiyorum. Yada bilgisayarıma girmem için aklınıza başka çözüm geliyor mu? Şu anda sadece bilgisayarıma girip oyun oynamak istiyorum.

E-posta yolu ile kod alamam çünkü gözüken e postanın tam adını ve şifresini bilmiyorum. Çocukken oyun amaçlı açtığım bir eposta. Bu epostayı değiştirmek istediğimde yine kod gönderme ekranına atıyor ve yine kodu nereye atacağını soruyor. e posta veya telefonu seçmemi istiyor.

Çözüm önerisi olarak B450MH 6.3 ü yeniden indirsem mi diye düşünüyorum zarar vermek istemiyorum anakarta.

Güncel Not: Telefondan doğru, bir şekilde numaramı güncellettirdim ancak güvenlik amaçlı 30 gün bekleyeceğimi söylüyor. 30 gün bekleyemem ve 30 günün sonunda doğrulama kodu geleceğinin garantisi yok. Yok mu bu microsufta ulaşabileceğim adresler?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-08-01 at 14.51.31 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-01 at 14.51.31 (1).jpeg
    267,7 KB · Görüntüleme: 65
  • WhatsApp Image 2021-08-01 at 14.51.31.jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-01 at 14.51.31.jpeg
    170,3 KB · Görüntüleme: 70

Geri
Yukarı