BIOS güncellemesi sonrası siyah ekran

RobertNeville

Femtopat
ASUS BM6685 marka anakartım var. BIOS'u 1102 sürümüne güncelledim. Güncelleme başarılı şekilde gerçekleşti, bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra siyah ekran gelmeye başladı. BIOS'a girmeyi denediğimde de siyah ekranla karşılaşıyorum. Windows'u F8 ile başlatabiliyorum. BIOS sürümüne baktığımda da yaptığım güncelleme (1102) gözüküyor. Normal başlatmada "reboot and select proper Boot device or insert Boot media in selected Boot device and press a Key" hatası alıyorum. BIOS ekranına F2, Del vs. hiçbir şekilde ulaşamıyorum.
AIDA raporu: Rapor.htm

BIOS pilini söküp tekrar takar mısın BIOS'a girdiğinde. Boot etmek için Windows kurulu harddiski seçmelisin. Reboot and select proper Boot device or insert Boot media in selected Boot device and press a Key bu hata Boot edemediğinden kaynaklanıyor.

Anakartın tam modelini paylaşır mısın ? Verdiğin model numarası anakartın değil.
Asus BM6875_BM6675_BP6375

BIOS pilini söküp tekrar takar mısın BIOS'a girdiğinde. Boot etmek için Windows kurulu harddiski seçmelisin. Reboot and select proper Boot device or insert Boot media in selected Boot device and press a Key bu hata Boot edemediğinden kaynaklanıyor.
Bios pilini söküp takarak, jumperın yerini değiştirerek resetlemeyi denedim fakat yine de biosa ekranı siyah ekran. Biosa hiçbir türlü giremiyorum.

Tahmin ediyorum ki bu update, anakartın ile uyumlu değil. Zannımca anakartın tam model numarası aratılıp update yapılması gerekiyor.
Şöyle ki, anakart üzerinde P8Q77-M BM6675 yazıyor. Bios sürümünü asus sitesinde P8Q77-M ile arattığımda 1302 sürümü mevcut. İlk olarak onu güncellemeye çalıştım zaten fakat bios ekranında uyarı verdi güncelleme başlamadı. Windows içinde yazan marka ise üstte yazdığım BM6875_BM6675_BP6375 bu marka ve asus sitesinde de bu markanın son sürümü benim yüklediğim 1102 sürümü. Biosta güncelleme başarıyla gerçekleşti yazısını da gördüm fakat malesef siyah ekran sorunu var. Cevabın için teşekkürler.

Güncel BIOS budur bunu deneyin hocam.
P8Q77-M-ASUS-1302.zip - 3.6 MB
Anakart üzerinde yazandan hareketle ben de ilk bunu denedim zaten. Fakat tam uyarıyı hatırlamıyorum güncellemeye izin vermedi. Daha sonra windows içinden baktığımda anakart modelinde BM6875_BM6675_BP6375 bu yazıyordu. Sitede bunu aratarak 1102 en güncel sürümü indirdim, başarılı şekilde kurdum ve sonrasında siyah ekran sorunu oldu. İşin garip tarafı bu sorunu internette arattığımda kimsenin windowsu açamaması. Bende windowsa erişim var F8 ile girebiliyorum şuanda da mevcut bilgisayardan yazıyorum fakat biosa erişim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı