BIOS güncellerken elektrik mi gidiyor?

emirkk_78

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, bilgisayarımın BIOS'unu güncellemek istiyorum fakat geçenler de karşıma BIOS güncellerken elektrikler gitti falan diye bir duyum aldım. Bu konuda bir şey danışmak istiyorum BIOS güncellerken elektrik gitmesi genel bir problem mi yoksa şans eseri yaşanan bir durum mu?

Eğer semtinizde belirli saatlerde elektrik kesintisi oluyorsa o saatlerde yapmayın. BIOS çipine yazma işlemi yarıda kesilirse sistem açılmaz. Orada anlatılmak istenen budur.

Herkese iyi günler, bilgisayarımın BIOS'unu güncellemek istiyorum fakat geçenler de karşıma BIOS güncellerken elektrikler gitti falan diye bir duyum aldım. Bu konuda bir şey danışmak istiyorum BIOS güncellerken elektrik gitmesi genel bir problem mi yoksa şans eseri yaşanan bir durum mu?

Güncelleme yaparken elektrik gidecek diye bir şey yok sadece böyle durum yasayanların yazdığı şeyler BIOS güncelerken elektrik gitmesi eski bir anakartsa anakartın kulanılmaz hale gelmesini sağlıyor ama yeni nesil anakartlarda bu durumu düzeltiler diye biliyorum.

Hocam laptoplarda elektrik gitse bile bir problem oluşmaz değil mi?

Şarjını Full'e yap hiçbir şey olmaz.

Güncelleme yaparken elektrik gidecek diye bir şey yok sadece böyle durum yasayanların yazdığı şeyler BIOS güncelerken elektrik gitmesi eski bir anakartsa anakartın kulanılmaz hale gelmesini sağlıyor ama yeni nesil anakartlarda bu durumu düzeltiler diye biliyorum.

Şarjını Full'e yap hiçbir şey olmaz.
Öyle birşey yok .Her yeni nesil anakartta düzelmedi sadece flashback özelliği olan modellerde sorun olmaz ama oda her modelde yok. O yüzden işlem sırasında elektirik kesilirse eprom yazma aletiniz yoksa servise gitmesi gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı