BIOS'a bulaşan trojan ve temizlenince düşen performans

IOBİT yazılımlarını kullanma bir daha. Bitdefender ve Kaspersky kurup kaldırmışsın. Türkçe yamalar indirmişsin.
Memtest ile test yapmadıysanız yapın. Güç profillerini varsayılana getirin.

Senin sorunun Windows'dan da kaynaklanıyor ve MS farkında bunun. 1909 format atıp yukarıda dediklerimi de yaparsanız daha azalacaktır sorunlarınız. Devamlı da AV değiştirip durmayın Kaspersky kullanın devamlı format sonrası.

Monitörün de eski sistem yeni, bu şekilde tam performans alamazsın.

IOBİT yazılımlarını kullanma bir daha. Bitdefender ve Kaspersky kurup kaldırmışsın. Türkçe yamalar indirmişsin.

Senin sorunun Windows'dan da kaynaklanıyor ve MS farkında bunun. 1909 format atıp yukarıda dediklerimi de yaparsanız daha azalacaktır sorunlarınız. Devamlı da AV değiştirip durmayın Kaspersky kullanın devamlı format sonrası.

Windows'tan kaynaklanıyor derken? Link ingilizce olduğu için tam anlayamadım. Sürüm 1909'a nasıl düşüreceğim? Sürümüm 1909 iken de aynı sorun baş gösteriyordu.

Tam 4 kere farklı Windows sürümleriyle temiz kurulum yapıp aynı problemi yaşadığımı da söyleyeyim. Bence sorun Windows'tan ziyade Sabit Disk. PC'de yavaşlığın ve FPS dropların altından daima HDD çıkar. Başka forumlarda da, gördüğüm HDD hatasını araştırınca bunun Yavaşlamaya, mavi ekranlara ve Droplara sebep olduğunu okudum. Servise göndermeyi deneyeceğim. Ne dersiniz?
Desktop Screenshot 2020.08.13 - 18.10.47.83.png

O antivirüsleri virüs şüphesine karşı tarama için indirdiğimi de söyleyeyim.

Son düzenleme:
Diski zaten dedik değiştirin diye. Ek olarak yapmanız gerekenler yukarıda söylenenler. Servise vermeyin değiştirin, Seagate disklerden alın. Bütçeniz varsa SSD'ye de geçebilirsiniz.

1909'u da yükleyeceğin zaman söyleyin veririm imajını. Bir sürü sürüm denedim diyorsunuz bunları nasıl denediniz? 1909 elinizde yoksa nasıl yüklediniz?

Diski zaten dedik değiştirin diye. Ek olarak yapmanız gerekenler yukarıda söylenenler. Servise vermeyin değiştirin, Seagate disklerden alın. Bütçeniz varsa SSD'ye de geçebilirsiniz.

1909'u da yükleyeceğin zaman söyleyin veririm imajını. Bir sürü sürüm denedim diyorsunuz bunları nasıl denediniz? 1909 elinizde yoksa nasıl yüklediniz?
1-Servise neden göndermemeliyim? Kısa vadede değiştirebileceğimi sanmıyorum. Ciddi bir kalite farkı var mı WD ile Seagate arasında? Bu arada, ilk aldığımda kasayı şiddetsiz de olsa bir yere çarptırmıştım diye hatırlıyorum. Oradan bir zarar gelse HD tune bulur değil mi?

2-1809 sürümünden kalma bir İSO dosyası elimde zaten vardı. 1809'u denedim. Sorun devam edince 1909'a güncelledim Windows üzerinden. Geçen gün de bellekteki eski İSO'yu silip 2004 sürümlü olanıyla yeniledim.

Son düzenleme:
Arkadaş çok çok iyi açıklama yapmış. Ben dayanamayıp yazayım istedim.
Servislik bir durum yok. Sorun hatalı disk. Disk değişimi yapıp Windows kurun. Bu kadar. Zaten Manyetik disk kullanıyorsunuz.

Arkadaş çok çok iyi açıklama yapmış. Ben dayanamayıp yazayım istedim.
Servislik bir durum yok. Sorun hatalı disk. Disk değişimi yapıp Windows kurun. Bu kadar. Zaten Manyetik disk kullanıyorsunuz.
Hatalı disk nasıl oluyor? Disk değişimi dediğiniz HDD değişimi mi? Garantiye göndersem değiştirmezler mi?

BIOS silindiğine göre ayarlar da gitmiştir, XMP falan açmadıysanız açın. Hatırlatayım dedim.
Evet HDD değişiminden bahsediyorlar. Tavsiyem SSD almanız.
Merak etmeyin. Aklınıza gelebilecek her şeyi yaptım. Garantiye göndersem mi? Onlar değişim yapmaz mı? Yoksa 200-300 verip başka bir HDD mi alayım? Şu anda SSD alacak param yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı