Bir anakartın toptan fiyatı nedir?

500 liralık üründe %18 KDV 410 TL kalıyor geriye şimdi ürünü 300'e almış olsam toptan geriye 110 TL kalıyor beni kurtarır mı? Gg'de komisyon %5+2.30 demişler %7.30 yapıyor geriye kaldı 80 TL beni kurtarır mı?
Kurtarır mı kurtarmaz mı sana kalmış orası. Muhasebeciye de para ödüyceksin. Zarar etmiyorsan sadece biraz para gelsin diyorsan kurtarır ama sadece bununla geçinmeyi planloyorsan işin zor biraz çok satış yapman gerekli.

Kurtarır mı kurtarmaz mı sana kalmış orası. Muhasebeciye de para ödüyceksin. Zarar etmiyorsan sadece biraz para gelsin diyorsan kurtarır ama sadece bununla geçinmeyi planloyorsan işin zor biraz çok satış yapman gerekli.

80 TL karla ayda 50 tane kart satmalıyım ki 4000 TL kazanayım bana zor gelen taraf bu müşteri bulabilmek 4000 TL kazanabilirsem bu işi yapabilirim kendi hesabımı yapabilirim muhasebeciye para vermem, dükkan tutamam odamı gösterip şahıs şirketi kurabilirim kira masrafımda olmaz.
Sanırım hiç sanayi ya da toptancıya gitmediniz, ofislerine gittiğinizde muhatap bile bulamazsınız.

İçeride göreceğiniz kişiler yekili olmayacak, ilk soracakları soru hangi firmadan geliyorsunuz olacak. siz, bireysel kullanıcıyım dediğiniz anda satışımız yok diyecekler.

Çoğu üründe, ürünler yurt dışından sipariş edilmeden önce bile hangi firmaya satılacağı belli olarak geliyor.

Muhasebeci ile hesaplamanız daha doğru olur.

Bir dönem tüccarlık modeli çok iyi işledi ancak bundan sonrasında pek geleceğinin olmadığını düşünüyorum. Her geçen gün fakirleşen ülkemizde satılan ürünlerin adeti çok düşeceğini, zaten mantar gibi çoğalmış elektronik tüccarlarının firmalarını kapatacağını düşünüyorum.

10 sene önce olsa süper getirisi olabilirdi.

Yatırım tavsiyesi değildir.

10 sene önce İtopya yoktu ya da ben bilmiyorum ama çok kısa zamanda zenginleştiler.

Son düzenleme:
E ticaret sitelerinde diğer satıcılardan daha ucuza ürünü satarsan müşteri seni seçer çok büyük ihtimalle. Sıkıntı olan sen ürünü ne kadar ucuza satabilirsin. Toptancının da sana ürünü satıcağı fiyat alıcağın miktara göre değişir. Eğer az sermayen varsa az miktarda ürün alabilirsin az miktarda ürün alırsan fazla para ödersin fazla para ödersende ürünü ucuza satamazsın. Ayrıca sadece tek ürün satışı ile yüksek satış miktarlarına ulaşmanız kolay değil bence bir çeşit anakart modeli aldınız ve sadece onu satıyorsunuz hedeflediğiniz aylık satış miktarına ulaşmanız çok zor. Bu iş biraz sermayeye bakıyor ne kadar fazla çeşit ve adet ürün alıp stok yaparsanız karlılığınız o kadar artar bence.
Yine de küçük bir başlangıç yapmak istiyorsanız bence satıcağınız ürün kategorisindeki ürünleri en çok satın alınan şekilde sıralarsanız tüm e ticaret sitelerinde ve en çok satılan ürünü toptancıdan ucuza satabilceğiniz kadar ucuza alabilirseniz aylık satış hedefinize ulaşabilirsiniz.

E ticaret sitelerinde diğer satıcılardan daha ucuza ürünü satarsan müşteri seni seçer çok büyük ihtimalle. Sıkıntı olan sen ürünü ne kadar ucuza satabilirsin. Toptancının da sana ürünü satıcağı fiyat alıcağın miktara göre değişir. Eğer az sermayen varsa az miktarda ürün alabilirsin az miktarda ürün alırsan fazla para ödersin fazla para ödersende ürünü ucuza satamazsın. Ayrıca sadece tek ürün satışı ile yüksek satış miktarlarına ulaşmanız kolay değil bence bir çeşit anakart modeli aldınız ve sadece onu satıyorsunuz hedeflediğiniz aylık satış miktarına ulaşmanız çok zor. Bu iş biraz sermayeye bakıyor ne kadar fazla çeşit ve adet ürün alıp stok yaparsanız karlılığınız o kadar artar bence.
Yine de küçük bir başlangıç yapmak istiyorsanız bence satıcağınız ürün kategorisindeki ürünleri en çok satın alınan şekilde sıralarsanız tüm e ticaret sitelerinde ve en çok satılan ürünü toptancıdan ucuza satabilceğiniz kadar ucuza alabilirseniz aylık satış hedefinize ulaşabilirsiniz.

Ankara'da fiyat alabileceğim güvenilir toptancılar var mı?

Valla o konuda fikrim yok hocam. Asus, MSI gibi firmaların Türkiye temsilciliklerine mail atıp sorabilirsiniz onlar sizi yönlendiriceklerdir.

500 liralık üründe %18 KDV 410 TL kalıyor geriye şimdi ürünü 300'e almış olsam toptan geriye 110 TL kalıyor beni kurtarır mı? Gg'de komisyon %5+2.30 demişler %7.30 yapıyor geriye kaldı 80 TL beni kurtarır mı?

Bir hesap yaptım 80 TL kalıyor beni kurtarır mı?
80tl kurtarır mı aslında kurtarmaz. 6 ürün satmanız lazım ki yerine 7 tane alabilin ve bu oran az gibi 300 e değil 250 ye almanız çok iyi olur

Geri
Yukarı