Bir anda tüm yaratıcılığımı kaybettim

swezyyy

Centipat
Yer
Cu'nun Yanı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, öncelikle konuya direkt olarak giriş yapmak isterim.11.12.2020 tarihinden 1-2 yıl önce yaratıcı birisiydim. Bir sürü kitap için fikirler bulmuş ve sonradan fikirden fiziksel bir kitaba geçirmek için çalışma başlatacaktım. Fakat birkaç aksilik oldu ve fikir hayata geçemedi. Geçen gün bilgisayarımı kurcalarken 2 sene öncesinden kalma fikirlerimi buldum. Yeni bir kitap yazmak için harekete geçtim. Makaleler okudum, diğer yazarları okudum. Fakat olmuyordu, 3 günde 4-5 kelime yazabilince pes etmekten başka çarem kalmadı. Bu durum oyunlarda da geçerli, kendime bir base yapmak istiyorum fakat aklıma çok basit ve işe yaramaz fikirler gerliyor. Sizce yaratıcılığımı yeniden kazanmak için ne yapmalıyım?

Hocam bir şey yapmak için kesin düşünceler kurmayın tamamen bu konularda akışına bırakın. Doğaçlama düşünün o yetenek kaybolmamıştır. Ya da biraz dinlenmeye ihtiyacınız vardır. Veyahut uzun süre bu konularda uğraşmayı bıraktıysanız normaldir.
Bence

Hocam bir şey yapmak için kesin düşünceler kurmayın tamamen bu konularda akışına bırakın. Doğaçlama düşünün o yetenek kaybolmamıştır. Ya da biraz dinlenmeye ihtiyacınız vardır. Veyahut uzun süre bu konularda uğraşmayı bıraktıysanız normaldir.
Bence.

Sağ olun hocam, sanırım uzunca bir süre uzak kaldım. Bunun dışında ise akışına bırakmak istesem de mümkün değil.

Sağ olun hocam, sanırım uzunca bir süre uzak kaldım. Bunun dışında ise akışına bırakmak istesem de mümkün değil.

Yaratıcılığınızı kaybettiniz diye kesinlikle kafanıza takmayın. Bu endişenizi arttırır. Bazen olur bir an kafan durur. Peki uyku düzeniniz nasıl uykudan da kaynaklanıyor olabilir. Düzenli uyuyun 12' yatın 8-9 gibi uyanın. 8 Saat insan vücudu için yeterlidir fakat uykunuzu alamıyorsanız bu süreyi arttırmayın kaliteli uyku için uyku pozisyonunuzu değiştirmeniz bir nebze de olsa fayda gösterebilir. Aklıma en mantıklı bu geliyor. Olmadı doktora gidin.

1-2 yıl önceki halinizle şimdiki arasında çok fark varsa bulmacalar çözebilirsiniz.
Örn: Su doku, satranç vs.. ilginizi çekene bakın mutlaka

Yaratıcılığınızı kaybettiniz diye kesinlikle kafanıza takmayın. Bu endişenizi arttırır. Bazen olur bir an kafan durur. Peki uyku düzeniniz nasıl uykudan da kaynaklanıyor olabilir. Düzenli uyuyun 12' yatın 8-9 gibi uyanın. 8 saat insan vücudu için yeterlidir fakat uykunuzu alamıyorsanız bu süreyi arttırmayın kaliteli uyku için uyku pozisyonunuzu değiştirmeniz bir nebze de olsa fayda gösterebilir. Aklıma en mantıklı bu geliyor. Olmadı doktora gidin.

Gece 2-3 gibi yatıp sabah 8:30'da kalkıyorum dersler yüzünden, uyumayı fazla sevmem. Oyun oynamasam 11 gibi yatıp 8:30 gibi kalkıyorum. Maalesef az uyku sıkıntı çıkarabiliyor. Teşekkürler tavsiye için. İyi günler.
1-2 yıl önceki halinizle şimdiki arasında çok fark varsa bulmacalar çözebilirsiniz.
Örneğin: Su doku, satranç vs. İlginizi çekene bakın mutlaka.

Sudoku çözmeye ve satranç oynamaya bayılırım. Hatta son 1-2 senede kendimi iyi geliştirdim diyebilirim.

Gece 2-3 gibi yatıp sabah 8:30'da kalkıyorum dersler yüzünden, uyumayı fazla sevmem. Oyun oynamasam 11 gibi yatıp 8:30 gibi kalkıyorum. Maalesef az uyku sıkıntı çıkarabiliyor. Teşekkürler tavsiye için. İyi günler.

Sudoku çözmeye ve satranç oynamaya bayılırım. Hatta son 1-2 senede kendimi iyi geliştirdim diyebilirim.
Adınıza sevimdim. Umarım yaratıcılığınızı geri kazanabilirsiniz sizede iyi günler hocam.

Örneğin: Su doku, satranç vs. ilginizi çekene bakın mutlaka.

Karanlıkta kalbinin ve aklının sesini dinlemeni tavsiye ediyorum. Kendi yaratıcılığını karanlıklarda keşfedebilir, karanlığı yaratıcılığın ile aydınlatabilirsin.

Haklısınız hocam, gece saatlerinde insanın hayal gücü daha iyi çalışırmış.
Adınıza sevimdim. Umarım yaratıcılığınızı geri kazanabilirsiniz sizede iyi günler hocam.
Umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı