Bir Aslanın Hayatı

Bir şey demiyor, diyemiyorum. Bir cevabınız yoksa astarlı giderli laflar paylaşmayın.
Aslan parçasına bu konuyu açması için biz istekte bulunduk. Ben bunu söylerken aslan parçasının samimiyetini gördüm o da bizi kırmadı ve konu açtı. Gülelim eğlenelim diye. Ben koyu Fenerbahçe taraftarıyım ama okurken nedense gocunarak okumadım. Güldüm eğlendim. Arkadaşın burada art niyeti olmadığına adım kadar eminim. Gülünmek için yapılan bu tip konuları yarası olanlar yanlış anlıyor ya da farklı yere çekmek istiyor, yapmayın böyle. Atarlı söz mü var? Sanane. Aslandan mı soğudun? Banane. Bu tip geyik konullarını fazla ciddiye alıp kimseyi gereksiz yere üzmeyin...

@swooN# benim söylemek istediklerimi söylemişsin. Sağol kardeşim. Fenerbahçeli olman sıkıntı değil. Benim çevremin yarısı Fenerbahçeli çok iyi anlaşıyorum onlarla. Kesinlikle FB, BJK gibi takımlara gönderme yapmıyorum, art niyetim yok. Onlarda bizim takımımız. Beni anlayan, senin gibi insanların olması çok güzel. :) Duygulandırdın ya.

Ne anlatıyorsun sen? Aslanın elinde mi sirkte oynayıp oynamamak aslanın elinde mi? Aslanı doğasından uzaklaştırıp oraya hapsedenlere söyleyeceksin sen bu sözü.

@Silinen üye Bana darıldın mı yahu? :D Dalgasına yazıyorum "Aslandan soğuttunuz" diye. :) Bir kanarya etmezsin(!). :LOL:
Darıldım tabii, aslanlarla alay ettin(!).

Senin yazdığın cümlenin samimiyetini anladım ben (y)

Ne anlatıyorsun sen? Aslanın elinde mi sirkte oynayıp oynamamak aslanın elinde mi? Aslanı doğasından uzaklaştırıp oraya hapsedenlere söyleyeceksin sen bu sözü.

Darıldım tabii, aslanlarla alay ettin(!).

Senin yazdığın cümlenin samimiyetini anladım ben (y)
Evcilleştirilebilip evcilleştirlimemek ile alakalı bu durum. Bir tarafta boyun eğen ormanlar kralı, öbür tarafta da son nefesine kadar mücadele verecek bir kurt. Ama söylediğim gibi, sadece not düşmek için yazdım. Kedigiller iyidir. Severim. (Bende de vardı bir süre. ;))

Kaplanlar saatte 80 kilometre hızla koşabilir bir aslan ise ancak 55 kilometre hızla koşabiliyor. Bu bir.
Kaplanların ısırma gücü 476 kg/cm² iken aslanınki sadece 315 kg/cm² olabiliyor. Bu da iki.
Erişkin bir erkek kaplan 200 ile 350 kg arası değişir, boyu ise 2,6 ve 3,3 metre arası değişir. Erişkin bir erkek aslan ise 190 ile 280 kg arası değişir, boyu ise 2,1 ile 2,3 metre arası değişir. Bu da üç.
Kaplanlar daha iyi, buna alışın.:cool:

Aradığım kişi sensin hacı. Biz bunları kabullenerek sevdik aslanı, senin atarın kime? :D Bunları belirttim mesajımda, doğrudur. Ancak aslanlar sürü halinde gezerler. 3-5 aslana karşı hangi hayvan karşı durabilir? Bunu da kabullenelim ki kaplanlar hep aslanların gölgelerinde kalmışlardır. :cool:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı