Bir erkeğin hayatı fark ettiği an

ahmetifyy

Centipat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, siz bu döneme nasıl girdiniz? Neler hissettiniz? Nelerin farkına vardınız?

Ben şahsen hayatta ne olursa olsun herkesin tek başına olduğunu fark edip, sabahtan akşama kadar sabit, kısırdöngü bir işte çalışmaya başlayıp eve gelince yemek yiyip arkasına erken saatte kalkacağım için gidip uyuduğum, paranın bir amaç değil araç olduğunu, insanın vakti ve bir amacı olmadıktan sonra maaş kazanmanın bir anlamının olmadığı anladığım gündü. Bu döngü bir zaman sonra şu duruma evrilmektedir;

Artık eskisi gibi insanın eğlenemediği, eğlenmek için değil de mutsuz olmamak için insanın kendini iyi hissedeceği şeyleri yaptığı andır.

Evet arkadaşlar, siz bu döneme nasıl girdiniz? Neler hissettiniz? Nelerin farkına vardınız?

Ben şahsen hayatta ne olursa olsun herkesin tek başına olduğunu fark edip, sabahtan akşama kadar sabit, kısırdöngü bir işte çalışmaya başlayıp eve gelince yemek yiyip arkasına erken saatte kalkacağım için gidip uyuduğum, paranın bir amaç değil araç olduğunu, insanın vakti ve bir amacı olmadıktan sonra maaş kazanmanın bir anlamının olmadığı anladığım gündü. Bu döngü bir zaman sonra şu duruma evrilmektedir;

Artık eskisi gibi insanın eğlenemediği, eğlenmek için değil de mutsuz olmamak için insanın kendini iyi hissedeceği şeyleri yaptığı andır.

Demek ben hayatı fark etmemişim daha. 15 yaşındayım.

Hepimiz böyleyiz okumak isteyende çalışmak isteyende enin sonunda köleliğini yapıcağa sisteme tabi tutulacak patronunu zengin edicek 8 saat karşılığında şu video tam kıvamında ve konusunda çekilmiş bir video
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birkaç ay sonra ailem bana bakmaz ise suçlu değil kendi paramı kazanacak yaşa geldim resmiyette. Bu biraz ağır geliyor.

Ayrıca eğer ailen sana iyi bir ahlak verdiyse, bütçesinin yettiği kadarıyla senin ihtiyaçlarını eksik etmediyse çalıştığında yazılı bir kural olmasa da manevi olarak ailene yardımcı olman bence boynunun borcu.

Ben de garsonluk yapıp iş hayatına atılınca fark ettim. Para kesinlikle bir araç ve çoğu insan yaptığı mesleği çok sevmiyor. Sadece katlanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı