Bir Beta, Alfa olabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. İnternetten yaptığım araştırmalara göre, dünya üzerinde nüfusu en yaygın insan türü Beta diye adlandırılmakta. Daha nadir bulunanlar ise Alfa, Zeta vs. diye geçiyor. Ben mesela Beta'yım, ancak gelişemiyorum ondan daha üst seviyeye. Aslında bunlar insanda bulunan doğuştan gelen kişilik türlerinin, kategorize edilip adlandırılmış hali denilebilir. Zaten Zeta denilen insanlar sanırsam ülkeyi yönetmek için seçilen tür insanlardır. Technopat Sosyal forum'da kurallar gereği Alfalar gibi konuşuyorum sadece. Aslında kapalı alanlarda çok fazla ":3 ^-^" türevi emojiler kullanarak konuşuyorum. Bu hoşuma gidiyor ancak Alfa bir arkadaşa rastlarsam, bundan nefret eder. Hatta, sırf bu tür emojiler kullanmamdan dolayı direkt engel bile yediklerim oldu. Ayrıca eğer çok yakın isem biriyle, konuşma tarzım genellikle şöyledir; "Aww~", "Ehehehe... :3", "Gırrrr... Çok tatlıymış kedin... *-* " vs. gibi olabiliyor. Konuşma tarzım, hiçbir zaman türk erkeği gibi olmamıştır. Mesela onlar kısa küfürler, argolar vs. kullanır.

Ayrıca ben Beta'yım hemde en kötülerinden birisiyim. En aşağı düzey Beta'yım. Beta zaten başlı başına kötü sayılırken, ben en berbat Beta'yım. Beta'nın en iyileri, en azından ortalama seviyeye gelirler.

Omega, Alfalar gibi karizmatık ve ilgi çekici olan fakat, kendi fikirleri doğrultusunda gitmeyi tercih eden, Alfalar gibi akıllı ve iyi insanlardır. Ancak, Alfalar gibi sosyal ortama girmek yerine, onlar insanlara daima mesafe koymayı tercih ederler. Kendi içlerinde Alfalardır ve insanlara bunu gösterme eyiliminde değildirler.

Beta, özgüveni çok yüksek olmayan, ortalama yada ortalamanın altı, kızlar tarafından genellikle arkadaş olarak görülen, herhangi bir çekiciliği olmayan, hayatın zorluklarına zar zor katlanan yada katlanamayan, genellikle sosyal sayılmayan yada az arkadaşı olan, çoğu insan tarafından sevilmeyen, azıcık kesim tarafından birazcık sevilen insanlardır.

Alfa, özgüveni endişeli dahi olsa bile her zaman yüksek olan, endişeli anlarında kendi kararlarını asla bozmayan ve kendi kararlarının doğru olup olmadığına karar verebilen, birçok kız ve erkekler tarafından ilgi çeken, kişisel bakımına hep önem veren, asla kendini fazla kilolu yada obez yapmayan ve daima zayıf durmayı tercih eden, sosyal çevresi geniş insanlardır.

Zeta ise, Alfa'nın bir üst seviyesi oluyor ancak onunla ilgili pek fazla araştırmada bulunmadım.

Genellikle ideal erkeğin Beta olduğunu söylerler fakat ben zaten Beta'yım ve neden ideal olarak kabul ediliyor bilmiyorum. Kızlar tarafınca sürekli arkadaş olarak görülmeyi, Alfalar tarafından aşağılanmayı ve onların tuzaklarına düşmeyi, özgüvensiz yaşamayı kim ister ki?

Bunlar dışında; Sigma, Gamma türevi insanlarda bulunur ancak Omega, Beta ve Alfalarla kıyasla çok daha nadir bulunur. Hatta, Alfalardan bile az bulunur özellikle Gamma ve Sigma.

Son düzenleme:
Tamamen saçmalık. Bu kategorilestirme ırkçılığın bir tık altı resmen.
Mesela bundan 1-2 yıl önce sevgilim vardı internette fakat ben Alfa'yım diyen, yakışıklı tipi olan bi' erkek beni eklemişti. Ancak keşke eklemeseydim diyorum. Çünkü kız arkadaşımla olan ilişkime karıştı ve kızı elimden alması en fazla 1 saat sürdü. Bu tür erkeklere de Alfa deniyor yada Sigma. Sigma da olabilir. Sigma, zihni fesat olan, manipülatif yetenekli insanlardır. Amaçları sürekli ilgi çekmektir. Sadece kendilerini düşünürler ve başkalarının haklarına asla saygı duymaz, istedikleri zaman birine ait değerli birini çekip elinden alırlar. Aslında beni depresif yapanların %80'i, Sigma erkekler. Alfa'ların böyle olduğuna inanmam pek. Alfalar Sigma'lar gibi çekicilik özelliğini taşısa da, Alfalar sadece kendileri gibi Alfa kızlarla uğraşırlar. Bir Beta erkeğini asla bir Alfa kız istemez ve konuşmaz bile daha en baştan mesela. Bana göre iyi ve kötü Sigma vardır. İyi Sigma'lar zaten hipnozcu olurlar. Psikiyatri olup, yararlı amaçlarla bu yeteneklerini kullanabilirler para karşılığında iş için. Kötü Sigma'lar ise, sadece kendi çıkarları uğruna bu yeteneğini kullanırlar. Karşı taraf üzülüyor mu? üzülmüyor mu? hiç göz yaşına bile bakmazlar. Ben onlara ikinci bir adlandırma yapmak isterdim ama forum kuralları gereği, buraya yazamam.

Son düzenleme:
Erdem bak bunları araştıracağına git kitap oku, bilgisayar parçalarını incele, makaleler okuyup belgeseller izle, tarihi araştır. Bunları yapıyorsan kendine yeni hobiler edin. Bu söylediklerimin sana inanılmaz katkısı olur. Böyle saçma şeylere inanıp sadece kendini üzersin ve zamanını boşa harcarsın.

Hakaret etmek istemiyorum kapatılması gerekilen bir başlık. Ayrıca foruma hiçbir yararı olmayan birinin hala forumda olması ne kadar mantıklı?

Erdem bak bunları araştıracağına git kitap oku, bilgisayar parçalarını incele, makaleler okuyup belgeseller izle, tarihi araştır. Bunları yapıyorsan kendine yeni hobiler edin. Bu söylediklerimin sana inanılmaz katkısı olur. Böyle saçma şeylere inanıp sadece kendini üzersin ve zamanını boşa harcarsın.
Anlıyorum zaten Bilgisayar ve genel olarak teknoloji ile içten içe ilgiliyim ve araştırmalarım var zaman zaman. Ancak yazdığımı oku üstte.
Hakaret etmek istemiyorum kapatılması gerekilen bir başlık. Ayrıca foruma hiçbir yararı olmayan birinin hala forumda olması ne kadar mantıklı?
Zaten bu forum sitesine üye olan herkes yararlı değil ki? Zarar vermediğim müddetçe sıkıntı yok. Yazım kurallarına uyuyor muyum? Evet. Bazı insanlar sırf bu foruma teknik destek için üye olup, çıkıyor. Onlara ne demeli?

Tamam sakin ol, sen Betasın.

Başlıksız-1.png

Zaten okudum ama anlattıkların çok saçma. Her insanın kendine has özellikleri vardır. Birisi asosyal diye sosyal birinden daha kötü olmaz. Böyle şeylere takılıp durma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı