Bir erkek neden 30 yaşından önce evlenir?

Ya! He! He! Gerekli şartlar olgunlasana kadar cocuk yapmamalıymıs kımse. Asgari ücretli cocuk yapmamalıymıs. Türkiye'nin yarısından çoğu asgari ücretle çalışıyor. O ne olacak kardes? Yoksa cocuk yapmayı da mı kast sıstemıne bagladınız? Cok zekisiniz ama sıstem boyle ıslemıyor. Taban her zaman cogunlukta olacak kı sıstem ıslesın. Piramidi tersine çevirirsen tombala torbasını tutar, oturursun.
Aslında maksat fazla çocuk yapmaması. Asgari ücretli için 3 ve üstü çocuk bence de fazla.

@Jira dostum kafama sağlam taş geldi. Yarıldı resmen. Ben 4 çocuk babasıyım. İki oğlum ve ikiz kızlarım var. Kızlar iki tane gelince 4 oldu. Yapacak bir şey yok.

Aslında maksat fazla çocuk yapmaması. Asgari ücretli için 3 ve üstü çocuk bence de fazla.
Asgari ücretli en çok iki cocuk yeterlidir bence. Evet her şey mukemmel olmaz ama aç kalacaklarını sanmıyorum. Benim demek istediğim Technopat'ta ütopya kurmayı çok sevenler var. Yok cocuk ehlıyetı yok cocuga her seyı alacak kadar bırıkım yok bilmem neler. Kardesım sıstem boyle ıslemıyor kı. Sankı cennetteyız de adam babasının kaynaklarını bolusturuyor. Heyyo! Uyan artık Mahmut, sabah oldu. Burası ''Minecraft'' değil, dünya. O kargalar kakasını yapmadan dısarda yere attıgın cokomel ambalajını toplayan kısı cocuk yapma ehlıyetlı ve cocuguna tum sartları saglayan bırının cocugu degıl. Her gun gectıgın karayolunda calısan da degıl, lagıma gıren de degıl. Ama bırı bunları yapacak degıl mı? Sistem boyle cunku. Banliyode dogan zengın bebelerının yapacagı ısler degıl ya da utopyanda kı cocuk yapma ehlıyetlı aılelerın cocuklarının.

Coluk cocuga karismak bana göre degil sahsen. Hadi cocuk yaptim diyelim, onlara gereken egitimi ve terbiyeyi verebilecegimi düsünmüyorum. Bu yüzden de ileride cocuk sahibi olacagimi sanmiyorum.

Cocuk yapmasi kolay, yetistirmesi zordur. Adam gibi yetistirirseniz insanliga faydali bir birey olur. Yetistiremezseniz serseri olur. Ülkemizde serseri bol oldugu icin örnek vermeme gerek yok sanirim.

Ya! He! He! Gerekli şartlar olgunlasana kadar çocuk yapmamalıymıs kımse. Asgari ücretli çocuk yapmamalıymıs. Türkiye'nin yarısından çoğu asgari ücretle çalışıyor. O ne olacak kardes? Yoksa çocuk yapmayı da mı kast sıstemıne bagladınız? Cok zekisiniz ama sıstem boyle ıslemıyor. Taban her zaman cogunlukta olacak kı sıstem ıslesın. Piramidi tersine çevirirsen tombala torbasını tutar, oturursun.

Asgari ücret alıyorsam neden çocuk yapayımki? Hem bana hem karıma hem de çocuğa eziyet olur.

Yahu arkadaşlar, belki biraz kızacaksınız ama bu duruma cidden anlam veremiyorum. Bakın sizlerin iyiliği için söylüyorum: Bir erkek 30 yaşından önce evlenmemeli, yani evlenecek bir erkeğin kendine ait evi, en az 10 bin TL maaşı olmalıdır. Ben sizleri düşünüyorum ama daha çok çocuklarınızı düşünüyorum. Onlara güzel bir hayat vermek için bu dediklerimi dinleyin.

Bu arkadaşın açtığı her konu saçma oluyor nedense 🤔

Geri
Yukarı