Bir erkekle bir kadın arasında ideal yaş farkı kaç olmalı?

Böyle düşünmek yanlış, insanlar birbirini sevdiği sürece gerisi gelir zaten. İkisi de yetişkin bir birey ergen gibi sorunları olacaklarını düşünmüyorum.

Hayır. Yaş farkı olduğundan yaşı büyük olana bir lafı anlatmak zorlaşacak.(kadın erkek fark etmez.)

İşte bu güzel bir ön yargı örneği.

Sizde gidip 40 yaşındaki bir kadınla evlenin.

Hayır. Yaş farkı olduğundan yaşı büyük olana bir lafı anlatmak zorlaşacak.(kadın erkek fark etmez.)

Sizde gidip 40 yaşındaki bir kadınla evlenin.

Bana göre her zaman kadın erkekten küçük olmalı.

Akıl yaşları aynı olduğu sürece bir sorun yok.
Erkekler kızlara nazaran daha geç olgunlaşır, bu fikre katılmıyorum.

qwyan'ın da dediği gibi 25 yaşındaki kız ile 35 yaşındaki kız arasında o kadar da sohbet dönebileceğini sanmıyorum, eskidendi o kadar yaş farkıyla sohbet edebilmek, hatta evlenmek vs vs. fakat şimdi o oranların düştüğünü düşünüyorum, yeni evlenen kişiler arasındaki yaş farkı o kadar da olmuyor.

Bana göre 3-4 olabilir en fazla, o da kafa yapın uyduğu sürece devam ediyor. Genelde yaşıtlarınızla daha iyi anlaşırsınız.

Hangi yaşta olduklarına göre değişir. Lisede 1 yaş farkı bile ciddi sorun, 20'li yaşlarda 3'den fazlası sorun. Yüzü buruşmuş, saçları bembeyaz bir amcamla 16 yaşında kızın akıl yaşları aynı olsa bile beraber olmaları saçma.
Amcayla genç kız örneği çok ütopik bir örnek ama. Akıl yaşından kasıt, 28-35 gibi.

Geri
Yukarı