Bir günde 6 çikolata yemek zararlı mı?

Günlük döngüye bindirmediği sürece sıkıntı yok ama 6 tane yediyse ben olacağı söyleyeyim;
- Birden enerji patlaması yaşayacak camı çerçeveyi indirebilir :D
- sonrasında birden pili bitecek direk uyku.

Rutin şekilde yapmasın yoksa dişten sıkıntı çeker.

Dişleri çürür. Arkadaşlar da demişler zaten. Kendim yaşıyorum hatta şu an. Cidden acı gibi. Bazen bir şeyler yerden çürüyen arka dişlerim acıtıyor. Kısıtlayın kardeşinizi. Fazla yerse minik cezalar verin veya uyarın.

Hastalığı yok fakat çikolatadan neredeyse nefret eden birisi bugün 6 tane birden yemiş. Bu beni endişelendiriyor sadece. Yarın annesine teslim edeceğim, bir aksilik çıkarsa mahvolurum kadının karşısında. Endişemin sebebi bu.
Bir endişeniz varsa annesine durumu izah edin. Endişelenmenizin nedenini, aşağı yukarı şimdi daha rahat anlıyorum. Belli ki sorumluluk almanızdan kaynaklanıyor. Sorumluluk alan birini yine sorumluluk alan biri anlar. :)

Durumu olduğu gibi annesine bildirin.

Bir endişeniz varsa annesine durumu izah edin. Endişelenmenizin nedenini, aşağı yukarı şimdi daha rahat anlıyorum. Belli ki sorumluluk almanızdan kaynaklanıyor. Sorumluluk alan birini yine sorumluluk alan biri anlar. :)

Annesine haber vermekte kararsızım. Kızacağını biliyorum, fakat sanırım ne olursa olsun söylemem gerekiyor. Teşekkür ederim empati kurduğunuz için.

Durumu annesine bildirdim, çocuk olduğunu ve böyle şeylerin yaşanabileceğini söyledi. Bol bol su içsin ve dişlerini iyice fırçalasın dedi. İçimden bir yük kalktı. Çok teşekkür ederim size ve diğer arkadaşlara.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı