Günde 10 tane çikolata yemek zararlı mı?

batuhanzs7

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 1 günde 10 tane Eti Browni yedim. Bir önceki gün de 5 tane yemiştim. Bir sonraki gün yani dün 6 tane yedim. Ne yaptığımı şimdi fark ettim. Hasta olacağımı biliyorum. Bunun için ne önlem almalıyım?

Düzenleme: 13 yaşındayım.

Ben daha fazlasını yiyebilirim, bağımlı oldum çikolataya. :D Hep yeme bence ama fazla çikolata yemenin sorun olacağını sanmam. Çikolata yedikten sonra ölen birisini de görmedim.

Kalp krizi yaşı neden 25'lere düştü belli oldu şimdi. :D Meyveye ağırlık ver. Yiyeceksen de az ye ama kalitelisini ye. Bitter çikolata mesela. Ama onu da abartma. Sinidirim sistemin ağlıyordur şu an, en kötü ihtimalle reflü ve kabızlık seni bekliyor gibi. Şimdi yaştan çok canını sıkmaz ama 3-4 seneye kalmadan semptomları görmeye başlarsın. Ağzın kokmaya başladıysa anla ki mide için çok geç.

Ben daha fazlasını yiyebilirim, bağımlı oldum çikolataya. :D Hep yeme bence ama fazla çikolata yemenin sorun olacağını sanmam. Çikolata yedikten sonra ölen birisini de görmedim.
Çok fazla yemek şeker hastalığına sebep olabilir. Bunun yaşında hızlı kilo almasına ve yağlanmasına sebep olacak muhtemelen. Her gün ağır bir şekilde spor yapsan bile yine de eksi yönlerini kapatamazsın.

Dişlerini fırçala @Rouly'nin dediği gibi, sadece çikolata yeme sağlıklı beslen. Bunları yaptığın sürece 10 çikolata yemek seni öldürmez diye tahmin ediyorum. Ben ölmediysem sen de ölmezsin herhalde. :D

Ve ufak bir öneri bitter çikolatanın tadına bak. En azından sağlıklı olduğu söyleniyor. Ya da browni'yi bir içecek ile beraber ye.

Yeni konular

Geri
Yukarı