Bir hackerin IP ile adresi bulunabilir mi?

CoderGamer

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP db1076nt Laptop (Çok Kasıyor Önermem)
Bir hackerin IP ile adresi bulunabilir mi? Ancak çok yakın adres ipsorgu.com gibi şehiri bile bulamayan bir site gibi olmayan site var mı? Bir hacker tehdit etmişti laptopuna eriştim diye 3-4 şifremi + ekran görüntüsü attı. Bir daha bu olursa IP'si ile adresini bulabilir miyim? Ancak aşırı yakın adres ya da doğru adres.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana RAT attı ise şahsi bilgisayarındann yapmamıştır diye düşünüyorum VPS alıp içinden RAT atmıştır sen onun IP adresine bakamazsın ki.

Bir hackerin IP ile adresi bulunabilir mi? Ancak çok yakın adres ipsorgu.com gibi şehiri bile bulamayan bir site gibi olmayan site var mı? Bir hacker tehdit etmişti laptopuna eriştim diye 3-4 şifremi + ekran görüntüsü attı. Bir daha bu olursa IP'si ile adresini bulabilir miyim? Ancak aşırı yakın adres ya da doğru adres.
Yakın adresi de bulabilirsiniz uzak adresi de. Şebekeye bağlı olan uzaklığa göre değişiyor diye biliyorum veya sunucuya olan uzaklık. Ayrıca bu olay nerede oluyor? Discord gibi bir yerdeyseniz engelleyin geçin uğraşmaya değmez.

Birincisi Hacker değil Cracker bu , İkincisi HACKERİM BEN O YEH aslında popüler kültürde cehalet ürünüdür .
Birisi size bağlandıysa ya da yazıştıysa ; onun gönderdiği TCP paketler incelenir İP adresi bulunur ama bu IP adres onun IP adresi değildir illaki , bir VPN ya da bir PROXY vekil bir sunucu ya da tünellenen bir ağ üzerinden veyahut bir kaç ağ üzerinden sana bağlandığı zaman sana son bağlanan vekil sunucu proxy yani ya da vpn ya da her ne halt ise onun İP numarasını alırsın .

Şikayet ettiğin zaman da ; İlgili servis sağlayıcı Service provider savcılık makamına ilgili trafik bilgilerini de iletir zaten .

Bunun haricinde XBOX ağı gibi TOR ağı gibi FAKE ağlar sahte ağlar vardır ve bunlar da birden fazla vekil proxy sunucunun kullanıldığı ağlar olarak bilinirler .

İP adresinden tespit edebilme olayı en yakın DSLAM ya da PSTN daha doğrusu santral neredeyse oraya tahsis İP adreslerinden kişinin adres bilgileri edinilir .

Onun haricinde de kişi eğer GPRS MOBİL uydu bağlantısı vesaire üzerinden de bağlanıyorsa kişiye tahsis kart üzerinden konum tespiti de yapılır .

Lakin böyle HACKERİM BEN O YEH diye bir şey olmaz , bunlar çocuk kandırmaca FRAUD dediğimiz ya da sosyal mühendislik social enginering kısacası çocukça maskaralıklardır

Bir bilgisayar korsanının kendi bilgisayarı ile yapacağını sanmıyorum. Bu yüzden hayır IP adresini bulamazsınız.

Bir bilgisayar korsanının kendi bilgisayarı ile yapacağını sanmıyorum. Bu yüzden hayır IP adresini bulamazsınız.

Aslında bu konuda gençler de bilinç yaratmak lazım çünkü Yok NASA hackledik Yok Google Hackledik , Yok bilmem ne yaptık böyle büyüttüğümüz çocuklar büyüyünce de nakliyat şirketlerine gidip 5000 TL verin yoksa sizi HACKLERİZ diyebiliyorlar komediye bak bir de DDOS ya da BRUTE FORCE dediğimiz sadece sunucuda kaynak sömürme zombi süreç trafiği sömürme bant genişliğini doldurup sunucuyu yayından düşürme ABOOO HACKER olmuşlar halbuki adamların DDOS BRUTEFORCE için ek trafik alacak parası mı var ya da böyle bir hizmet alacak parası mı var açıyorsun sunucuyu resliyorsun bitti gitti .

Geçenler de birileri türedi Türkiye'nin sayısız hosting şirketine üniversitesine silinti bıraktılar halbuki mesele basit Bunlar Windows Server 2003 falan kullanıyorlar Microsoft da sağlamlaştırma hardening yapmıyor bunlar da internetten buldukları hazır EXPLOİT ile dolanıp aman biz bunu yaptık

Bir de böyle saçma bir kültür var işte yok APPLE AÇIĞI BULDUK YOK şu bu hepsi yalan ama yalanların da işte böyle gençlerce benimsenmesi

Yazık vallahi yazık sonra niye Türkiye Siber de yerlerde .

Yakın adresi de bulabilirsiniz uzak adresi de. Şebekeye bağlı olan uzaklığa göre değişiyor diye biliyorum veya sunucuya olan uzaklık. Ayrıca bu olay nerede oluyor? Discord gibi bir yerdeyseniz engelleyin geçin uğraşmaya değmez.
Gmail den attı türk değil galiba ingilizceydi 1300 dolar istedi yok neymiş işini bitiririm her şeyini yayarım usb ile temiz kurulum yaptım o olay bitti umrumda değil bir daha başka birisi yaparsa ve iplogger tıklatmayı başasırsam dc de adresini bulabilir miyim diye merak ettim. Yani amacım bulmak değil ip si olsa bulabilir miyim bunu merak ettim.

Aslında bu konuda gençler de bilinç yaratmak lazım çünkü yok NASA hackledik yok Google hackledik, yok bilmem ne yaptık böyle büyüttüğümüz çocuklar büyüyünce de nakliyat şirketlerine gidip 5000 TL verin yoksa sizi hackleriz diyebiliyorlar komediye bak bir de DDoS'ya da brute Force dediğimiz sadece sunucuda kaynak sömürme zombi süreç trafiği sömürme bant genişliğini doldurup sunucuyu yayından düşürme abooo hacker olmuşlar halbuki adamların DDoS bruteforce için ek trafik alacak parası mı var ya da böyle bir hizmet alacak parası mı var açıyorsun sunucuyu resliyorsun bitti gitti.

Geçenler de birileri türedi Türkiye'nin sayısız hosting şirketine üniversitesine silinti bıraktılar halbuki mesele basit bunlar Windows server 2003 falan kullanıyorlar Microsoft da sağlamlaştırma hardening yapmıyor bunlar da internetten buldukları hazır exploit ile dolanıp aman biz bunu yaptık.

Bir de böyle saçma bir kültür var işte yok Apple açığı bulduk yok şu bu hepsi yalan ama yalanların da işte böyle gençlerce benimsenmesi.

Yazık vallahi yazık sonra niye Türkiye siber de yerlerde.

Hocam günümüzde siber güvenlik konusunda ülkede gerideyiz. Geçen bir arkadaşıma Nmap'de port taraması yaptım diyorum kanka hacker mısın diyor gelde anlat şimdi...

Gmail den attı türk değil galiba ingilizceydi 1300 dolar istedi yok neymiş işini bitiririm her şeyini yayarım usb ile temiz kurulum yaptım o olay bitti umrumda değil bir daha başka birisi yaparsa ve iplogger tıklatmayı başasırsam dc de adresini bulabilir miyim diye merak ettim. Yani amacım bulmak değil ip si olsa bulabilir miyim bunu merak ettim.

These mails are fraud.

You can easily ignore them when you see them.

These frauders can easily manipulate people who didn't ignore them .

This information is enough for you .

Regards.

Hocam günümüzde siber güvenlik konusunda ülkede gerideyiz. Geçen bir arkadaşıma Nmap'de port taraması yaptım diyorum kanka hacker mısın diyor gelde anlat şimdi...

Açıkçası ben artık cehaletle kirlilikle uğraşmayı bıraktım vallahi gördüğüm an koşarak uzaklaşıyorum artık 🤣 🤣 sizde öyle yapın sonuçta medeni bir coğrafya da yaşamıyoruz .

Yeni konular

Geri
Yukarı