Çözüldü IP Adresi ile açık adres bulunabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Semt şehir bilgisi rahatlıkla elde edilir fakat sokak, bina bilgisi elde etmek zordur. Gerçekten yetkili kişiler bile bu konuda zorlanıyor.
Teşekkür ediyorum herkese. Bir arkadaş Link önizlemesi seçeneği aktifse tıklamadan da IP Grabber vs. bulaşabilir demiş. Bunun doğruluk payı nedir?
Mümkün olabilir.

(Bence mümkün sonuçta o sunucudan bilgi edinmek için "Ben buradayım gardaş bana sitenin ön izlemesini ver bakam. Tamam gardaş adresini (adres=ip) ver site ön izlemesini vereyim" diye konuşmalar geçiyordur)

Bu konuya çok takılma, bütün web siteleri IP log tutar. Bu konuda ne yapabilirim dersen, sağlam bir firewall kullanabilirsin, kullandığın programları ve işletim sistemini güncel tutabilirsin ki birileri RCE açıklarıyla senin sisteme bağlanmasın.

IP Adresi ile açık adres bulunabilir mi?

Kimin bulmasından bahsettiğinize bağlı değişir. Çünkü sorunun cevabı kesinlikle evet bulunabilir.

Hangi IP adresinin hangi zaman aralığında hangi kullanıcısına atandığını servis sağlayıcılar tutmak zorundalar. (Sanırım 2 yıl bu bilgileri saklamak zorundalar).

Dolayısıyla bu bilgilere erişim sağlayabilen birisi adresinizi bulabilir, ama eğer bunu mahkeme kararı olmadan yapıyorsa doğal olarak suç işlemiş olur.

Hocam kimin bulacağına göre değişir, yukarıda izah ettim. Hangi abone hangi IP'yi hangi aralıkta kullanıyor bunlar kayıt altında.

Hangi abonenin hangi IP adresini kullanması önemli değil, burada farklı etkenlerde var; o IP adresini kaç farklı abone kullanıyor(cgn IP), Wireless ile alakasız birisi mi bağlanıyor, ISS bilgileri çalındı ve başkası mı kullanıyor vs. kısaca IP adresinin direkt olarak kime tanımlı olduğu, kimin kullandığını bulmak için yeterli değil.

Hangi abonenin hangi IP adresini kullanması önemli değil, burada farklı etkenlerde var; o IP adresini kaç farklı abone kullanıyor(cgn IP), Wireless ile alakasız birisi mi bağlanıyor, ISS bilgileri çalındı ve başkası mı kullanıyor vs. kısaca IP adresinin direkt olarak kime tanımlı olduğu, kimin kullandığını bulmak için yeterli değil.

Bahsettiğinizin soruyla ilgisi yok. Soru "IP'den adres bulunabilir mi" olduğuna göre ev aboneleri için cevap evet bulunabilir hem de %100 bulunabilir.

Soru "kimin kullandığı bulunabilir mi?" değil.

Ayrıca bahsettiğiniz aynı IP'yi kaç farklı abone kullanıyor konusu da GSM interneti ile ilgili. Sabit internet kullanıcısı o anda boşta olan bir IP'yi alır, o IP'yi aynı anda bir başkası kullanamaz.

Ve soruyu soran arkadaşımız netleştirirse daha iyi olur kastettiğiniz sabit internet mi GSM mi?

@Eren.exe

Yeni konular

Geri
Yukarı