Bir insan neden moderatör olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ban atmak neden haz versin ki? O kişi uzun bir süre buradan ban yemenin hüzününü çekecek.
Ayrıca haksız ban da atmış olabilir o kadar rahat olunamaz.

Aslında neden olmasın? İnsan kendini geliştirmek istiyorsa ve hayatında yenilik istiyorsa tam olarak moderatörlük bu iş için biçilmiş kaftan. Tabii zorluk kısmı biraz sıkıntı, orayı geçmemek gerek.

Umarım aldıkları ücret tatmin edilebilir seviyededir.
Çünkü 3 saat bile olsa minimum çevrimiçi süreleri, çok sıkıntılı bir süreç olduğunu düşünüyorum.
Onlarca onaylanacak konu, blog yazısı, incelenmesi gereken onlarca rapor vb.
Kendi adıma söylemem gerekirse ekran başında bu işleri yapmak çok sabır istiyor. Bu sabır da aslında verilen emeklerinin bir kısmı.
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı'nda olduğumuzu da varsayar isek şuraya dikkat çekmek yararlı olabilir.
Umarım moderatörlerin emekleri sömürülmüyor ve emeklerinin karşılığını hiçbir eksiklik ya da problemle karşılaşmadan tatmin edecek bir seviyede alıyordur.
Teşekkürler yanıtlarınız için...

Zaten Recep Baltaş, 1 araba 2 dubleks ev veriyor karşılığında. (ironi.) Kim yapmaz?

Verdikleri veya verecekleri para ne kadar olabilir ki bu işi para için yapasın? Benim gözümde değişiklik olarak yorumlanır. Nasılmış, bir deneyeyim düşüncesiyle olurdum, eğer olacaksam.

Başlıktaki soru çok kafama takıldı.
Şimdi moderatör dostlarım lütfen alınmasın ama cidden merak ettim.
Mesela bakıyorum moderatörler bayağı uzun süreler forumda aktifler.
Bunu iş olarak mı yapıyorlar yoksa tamamen gönüllülük esaslı mı? Hani forumdayız, old tayfadanız, rütbemiz belli, burada işler bizden sorulur şeklinde mi yoksa ufak bir ikinci iş şeklinde mi? Çünkü neredeyse konularımda yazan moderatörler sorumlu oldukları alanlarda çok bilgililer, o alanda bir iş yaptıklarını düşünüyorum.
Teşekkürler dostlarım bilgi paylaşanlar için.
Forumu sever, katkıda bulunmak ister, moderatörlüğe başvurur ya da aylık az da olsa bir miktar para kazanmak için moderatörlüğe başvurur. Kimse öyle "Biz şu süreden beri buradayız, belirli bir rütbemiz var" şeklinde mahalle abiliği taslamıyor.

Benim açımdan gönüllülük esaslı. Moderatör olmak için her şeyi bilmek zorunda değilsiniz, sadece kurallara hakim olun yeter. Boş vaktim var, bu işin sorumluluğunu alıyorum ve bundan keyif alarak yapıyorum. Bir üyeyi kısıtlamak, ona ceza vermeyi inanın kimse istemez ama kervanın bir şekilde yürümesi gerekiyor maalesef. Hayatımda en azından tecrübe edinmiş oldum, bunu da yaptım diyebildim yani.

Başlıktaki soru çok kafama takıldı.
Şimdi moderatör dostlarım lütfen alınmasın ama cidden merak ettim.
Mesela bakıyorum moderatörler bayağı uzun süreler forumda aktifler.
Bunu iş olarak mı yapıyorlar yoksa tamamen gönüllülük esaslı mı? Hani forumdayız, old tayfadanız, rütbemiz belli, burada işler bizden sorulur şeklinde mi yoksa ufak bir ikinci iş şeklinde mi? Çünkü neredeyse konularımda yazan moderatörler sorumlu oldukları alanlarda çok bilgililer, o alanda bir iş yaptıklarını düşünüyorum.
Teşekkürler dostlarım bilgi paylaşanlar için.
Fantezi veya hobi amacı dışında özel bir nedeni olduğunu sanmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı