Bir insan neden Atatürk düşmanı olur?

Konuyu uzatmayacağım için hiç bir şey demeyeceğimi belirtmişim.Mühtemelen buna cevap vermek için gidip 15 dakika boyunca bunları aradın ve internetten buldun fotoğraflarınıda buraya atıyorsun. Şimdiye kadar en az 20 tane tarih kitabı okumuşumdur.
20 tane tarih kitabı ne yahu ahahahah. Sen hiçbir şey okumamışsın ki, Kazım Karabekirin hatıratından attığım şeyi de basit bir fotoğraf zannediyorsun. Tartışmayı burada kesiyorum, fazla ciddiye almam böylelerini.

Ben dil neden değişti demedim. İyi okursanız. Ki günümüzde hâlâ yazım ve telaffuz yanlısı da mevcut ne yazıkkı. Bir de ben bu direnişi anlamıyorum ya. Sevmiyorsam sevmiyorum arkadaş. Ne bu bir şeyleri diretme çabası anlamış değilim.

Arap ülkelerinin içler acısı haline baktıkca önce Yaradana sonra Başbuğ'a şükür ediyorum. O'nu sevmeyen mahlukatlar bile fikirlerini özgürce baskı olmadan dile getirebiliyorsa tekrardan önce Yaradana sonra Başbuğ'a tekrar şükür ederim :)

Arap ülkelerinin içler acısı haline baktıkca önce Yaradana sonra Başbuğ'a şükür ediyorum. O'nu sevmeyen mahlukatlar bile fikirlerini özgürce baskı olmadan dile getirebiliyorsa tekrardan önce Yaradana sonra Başbuğ'a tekrar şükür ederim :)
Fikirleri özgürce dile getirebilmemizin sebebi, halk partisinin iktidardan düşmesidir. Yoksa bu sonuçla karşılaşıyorduk canım kardeşim, teşekkür edeceksen Başbuğa et. Yaradana etmeni tavsiye etmiyorum, pek olumlu bakmıyor buna çünkü.

Eki Görüntüle 2028922

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Atatürk'ü çok okuyup araştırmadan önce kurucu babamız olduğu için seviyordum ama hakkında okuyunca muazzam bir adam olduğunu gördüm. Atatürk bize okullarda anlatılanlardan da çok üstte bir insan. Türklerin içerisinden çıkardığı gelmiş geçmiş en büyük insan ve dünyanın en iyi komutanlarından birisi.

Fikirleri özgürce dile getirebilmemizin sebebi, halk partisinin iktidardan düşmesidir. Yoksa bu sonuçla karşılaşıyorduk canım kardeşim, teşekkür edeceksen başbuğa et. Yaradana etmeni tavsiye etmiyorum, pek olumlu bakmıyor buna çünkü.Eki Görüntüle 2028922

Ben bu vatan için hizmet eden kimsenin eylemlerini sorgulamam. Eylemlerin sonuçlarına bakarım ve eğer sonucu bugün dilediğim gibi özgürce yaşayabilmemse bu benim için önemli olandır. Ayrıca laik demokratik Türkiye modeli 2.mahmud hazretlerinden beri zemini hazırlanan bir modeldir. Son asırda gerçekleşen bir olay örgüsü değildir. Bu ülkenin şu anki modelini beğenmeyen kimseler bilmeli ki bu zemin asırlardır hazırlanıyor Ulu Önder Başbuğ Mustafa Kemal Paşadan önce de vardı sonra da olacak. Reforma karşı gelen devletleri görüyoruz bugün.

Ben bu vatan için hizmet eden kimsenin eylemlerini sorgulamam. Eylemlerin sonuçlarına bakarım ve eğer sonucu bugün dilediğim gibi özgürce yaşayabilmemse bu benim için önemli olandır. Ayrıca laik demokratik Türkiye modeli 2.mahmud hazretlerinden beri zemini hazırlanan bir modeldir. Son asırda gerçekleşen bir olay örgüsü değildir. Bu ülkenin şu anki modelini beğenmeyen kimseler bilmeli ki bu zemin asırlardır hazırlanıyor ulu önder başbuğ Mustafa Kemal paşadan önce de vardı sonra da olacak. Reforma karşı gelen devletleri görüyoruz bugün.
Reform demek, sanayi de, teknoloji de ilerleyebilmek, uygar ve örnek alınan medeniyetlerden biri olmaktır. Kafana Silindir İngiliz şapkası geçirerek, takvimini kaldırarak, alfabeni değiştirerek yapılacak bir iş değildir. Böyle olsa başta Yahud kavmi ve Çinliler yapardı bunu. Bunu anladığınız gün gelişmeye adım atabilir bu memleket.

Reform demek, sanayi de, teknoloji de ilerleyebilmek, uygar ve örnek alınan medeniyetlerden biri olmaktır. Kafana Silindir İngiliz şapkası geçirerek, takvimini kaldırarak, alfabeni değiştirerek yapılacak bir iş değildir. Böyle olsa başta Yahud kavmi ve Çinliler yapardı bunu. Bunu anladığınız gün gelişmeye adım atabilir bu memleket.
Silindir ingiliz şapkası mı? Senin 2.Mahmu'da fes taktığı için müslüman değil diyenlerden farkın ne?

Reform demek, sanayi de, teknoloji de ilerleyebilmek, uygar ve örnek alınan medeniyetlerden biri olmaktır. Kafana silindir İngiliz şapkası geçirerek, takvimini kaldırarak, alfabeni değiştirerek yapılacak bir iş değildir. Böyle olsa başta yahud kavmi ve çinliler yapardı bunu. Bunu anladığınız gün gelişmeye adım atabilir bu memleket.

Osmanlı dediğinde aynısını yaptı :D? Fes yerli ve milli mi sence? Ya da sarık türklere mi ait? Fes'in kalkması gerekiyordu şapka o yüzden. Ufak tefek örneklerle kötüleme yapmayınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı