Bir insan neden Atatürk düşmanı olur?

Atatürk düşmanlarının bazıları cahil. Osmanlı tarihini yanlış bilip, Atatürk dönemini hiç bilmiyor. Genel sebep bu. Bir de direkt Türk düşmanı olanlar var. Onların zaten acısı var. Hepsinin ardı yanıyor. Bu sebeple kudurup saldırıyorlar.

Neyse daha çok tartışırdım da duvarla tartışmak gibi sonu gelmiyor. Herkese hayırlı akşamlar dilerim.
Bir asırdır bitiremediler. Asırlarca bitiremeyecekler. :kalp:

1700839630970.jpeg

Yunanlılar bile bunlar kadar düşman değildir Atatürk'e.
Ya biz Türkler hariç neredeyse herkes biri x ırktan olduğu için y ırktan nefret etmez. Hiç kimse senin gibi duygularıyla hareket etmez özellikle bu yunanlar ise. Ya adamlar komünist devlette yaşamayıp en çok komünizmi destekleyen millet. İşgal edileceği için Komünist devrim yapamıyorlar yoksa çoktan devrim yapmışlardı. Enternasyonalizmin solculuğun ilke olduğu Komünizm'de kim senin gibi ırkçı olur ya?

Anlamıyorum bu insanları.
İçi boş argümanlar ile düşmanlık beslerler, Atatürk'e saldırırlar. fikirleri yoktur, tek bildikleri nefret ve kin. Din hocaları sevmediği için onlar da sevmezler.
Yunanlılar bile bunlar kadar düşman değildir Atatürk'e. Gerisini siz düşünün.
Bir zihniyet(bizim mahalledeki abinin) 19 yılda bunu yaratmak istedi ama nafile. Oranları az Allah'tan.
Bir de heykelinden rahatsız olanlar var. Atatürk koskocaman ülke bırakmış ülke. Herif küçücük heykelinden rahatsız oluyor şaka gibi.
Soruyu ben sordum cevapları da sıralayalım;
İçki, Alkol. Buna cevap vermeye bile gerek yok.
Ateistti. Atatürk'ün inancını pek belli değil, ama sana ne ulan adamın dininden? Seni dini ne ilgilendirir?
Şeriatı kaldırdı. Şeriatın olduğu ülkelerde kaostan başka bir şey yoktur. Bakın orta doğuya.
Kimse sevmek zorunda değil kimseyi, Atam'a put gibi tapanları da sevmiyorum yalan yok. Ama bizim kızdığımız saygısızlık yapan amipler, yoksa saygısızlık etmiyorsa kimse kimseyi sevmek zorunda değil.(objektif görüş) (( Ata'm sen kalk ben yatam)) ((( seni seviyorum Atam)))

Neyse daha çok tartışırdım da duvarla tartışmak gibi sonu gelmiyor. Herkese hayırlı akşamlar dilerim.
Bir asırdır bitiremediler. Asırlarca bitiremeyecekler. :kalp:

Eki Görüntüle 2028952
Kimsenin böyle bir derdi olmadığı gibi, birilerini bitirmek falan milletin umrunda da değil. Gece birileri toplanıp, ''Acaba Atatürk'ü nasıl bitirebiliriz?'' diye düşünmüyor, herkesin kendi derdi var. Triplere girmenize, ulusal muhafız rollerine bürünmeye gerek yok yani :D

Sadece kemalizmi eleştirenlere atlamayın, söylediklerine adam akıllı delillerle cevap vermeyi deneyin yeterli. Fikirler tartışılarak gelişir, tartışmaya açık olmayan fikir mensupları, at gözlüğü takanlardan farksız.

Atam'a put gibi tapanlar
Da zaten heykelini karşısına alıp, önünde yatıp yatıp kalkmıyor; ilke ve inkilaplarını, vizyonunu, aydınlanmaya ettiği önderliği, vasiyetini, arşa çıkardığı ulusal kimliği, anti-emperyalizm hareketini, işaret ettiği medeniyet kavramını ileri taşımaya gayret ediyorlar. Bu vizyondan rahatsız olan, Atatürk'ün ülkeden şutladığı arap ve emperyalist evlatları da tapıyorsunuz diye zırlayarak sözde leke sürmeye çalışıyorlar. O işleri geçecekler. Ata'm geçmişte çok bağırttı bunları, tarih bunların travmalarıyla dolu. Öyle de büyük karaktermiş ki o yüzden artıkları da günümüzde bağırmaya devam ediyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı