Bir insanın sırf Arap olduğu için dayak yemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kurunun yanında yaşta yanar her gelen mülteciyi bu iyi bu hırsız bu tecavüzcü diye ayırma şansımız olmadığına göre hepsiyle top yekün mücadele etmek gerekir. Ne yani illa sizin kızınıza da.bir afgan tarafından kafası taşla ezilip tecavüz edilmesi gerekiyor. Bir şeyleri anlamak için illa başınıza mı gelmesi gerekiyor?

Kurunun yanında yaşta yanar her gelen mülteciyi bu iyi bu hırsız bu tecavüzcü diye ayırma şansımız olmadığına göre hepsiyle top yekün mücadele etmek gerekir. Ne yani illa sizin kızınıza da.bir afgan tarafından kafası taşla ezilip tecavüz edilmesi gerekiyor. Bir şeyleri anlamak için illa başınıza mı gelmesi gerekiyor?
Döverek ya da öldürerek mi mücadele ediyoruz?

Merhaba, mahallemizde geçen bir olay bu. Bizim binada oturan 16 yaşında bir çocuğu yolda yürürken sırf "Arap" olduğu için dövmüşler. Çocuğa şahsen çok üzüldüm. Bence hiçbir insan dini, ırkı, rengi vs. gibi saçma sapan sebeplerle şiddet görmemeli. Bunu buraya yazmamın sebebi sizin de fikirlerinizi merak ediyor olmam. Sanki doğmadan önce nereli olacağımızı vs. belirliyebiliyormuşuz gibi davranıyorlar. Jandarma döven kişileri yakalamış ancak hiçbir şey yapılacağını sanmıyorum.
İşte bu da yanlış, empati gerekiyor. Ancak ülkeme gelsin, nargile içsin etrafı kirletsin ikinci sınıf vatandaş yapsın insanlara tecavüz etsin ben sinirlenirim. Sadece Arap diye dövmek çok saçma.

Sokaktaki bir canlıyı dövmemek hümanizm ise tüm dünyamız "hümanist" demek. Saçmalıyorsun, savunmanın ne zaman yapılacağının farkında değilsin.

Dostum, tamam doğru diyorsun da 16 yaşındaki arkadaşın bununla ne alakası var? Sen de ırkçılık yapıyorsun şu an. Yalan mı? Eee ne oldu şimdi? 16 yaşındaki Arap arkadaş dayak yedi diye iyi mi oldu, haketmiş mi oldu? Şiddet uygulayan herkesin Allah belasını versin.

Nereden biliyorsunuz sebepsiz şiddet olduğunu? Bu laf tamamen araplar aslında masum türkler onları dövüyor denilsin diye yapılmış bir olay.
Bakın çalıştığım yerde bir arkadaşın kızını suriyeliler neredeyse kapısının önünde sıkıştırıp telefonunu çalıyor. Bunlar da çocuk ama sayica çok. Neyse kız bağırıyor çevreden esnaf çıkıyor dışarı ama adamlar kaçmış. Biri diyor arayalım bulalım falan. Ama nereye arayıp buluyorsun dokunsan suçlu sensin.
Yanı Arap çocuk dövülmüş sebepsiz doğru değil. Dokunamazsiniz onlara polis sizi yakalar.

Adam'a diyorsun ki Tüm araplar bir değil, yoldan geçen bir Arap gencin Türkiye'nin öteki tarafında edilen bir tecavüz ile alakası yok, onun suçu yok, o dövülmemeli. Sonra sana diyor ki Umarım senin de anan bacın onlar tarafından tecavüz edilir. Ne kötü bir zihniyet.

Hocam bugün dışarıya gezmeye çıktık gittiğimiz yer Ankara Keçiören de bir hayvanat bahçesi yarım saat gezdik içeride inanın 2-3 tane Türkçe konuşan kişi gördüm, diğerlerinin hepsi Arapça konuşan Arap-Suriye'li Karma'sı kişilerdi küçük çocukları, kendileri her yere girmişler. Kardeşimin oynayacağı park Suriye'li çocuklarla doluydu. Dışarıya çıktık eve geri dönmek için yolda yine Suriye'li dolu yahu kafayı yedim bu Ülke onların mı bizim mi?

Nereden biliyorsunuz sebepsiz şiddet olduğunu? Bu laf tamamen araplar aslında masum türkler onları dövüyor denilsin diye yapılmış bir olay.
Bakın çalıştığım yerde bir arkadaşın kızını suriyeliler neredeyse kapısının önünde sıkıştırıp telefonunu çalıyor. Bunlar da çocuk ama sayica çok. Neyse kız bağırıyor çevreden esnaf çıkıyor dışarı ama adamlar kaçmış. Biri diyor arayalım bulalım falan. Ama nereye arayıp buluyorsun dokunsan suçlu sensin.
Yanı Arap çocuk dövülmüş sebepsiz doğru değil. Dokunamazsiniz onlara polis sizi yakalar.
Şimdi bu çocuk kime tecavüz etmiş, örnek arıyorsanız okulumdan bile örnek verebilirim. Suriyeli bir arkadaşım vardı ama kötü huyları yoktu, ırk ile yargılamak çok acınası.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı